השביתה בירושלים: אין צהרונים; משרד האוצר פנה לבית המשפט

היום השלישי לשביתה בעיריית ירושלים. משרד האוצר פנה לבית המשפט בשל ההשבתה בגנים העירוניים הבוקר. במקביל, צהרוני ציל"ה לא יפעלו גם היום

ירושלים שובתת, צילום פישל רוזנפלד
ירושלים שובתת, צילום פישל רוזנפלד

בשל השביתה בגנים העירוניים בירושלים, פנה משרד האוצר אל בית המשפט, כשלטענת המשרד העירייה הפרה אתת הצו האוסר עליה להשבית את מערכת החינוך בעיר.

"עיריית ירושלים מפרה חזור ושנה ברגל גסה את צווי בית המשפט , שניתנו ביום ה-29/1/2017 וכן את הבהרות מיום ה-30/1/17 ולא מפעילה גם היום את הצהרונים וכן משביתה את פעילות גני הילדים. בנסיבות אלה, מבוקש בזאת מבית המשפט, להבהיר באופן מידי כי על פעילות גני הילדים להתחדש לאלתר כמו גם פעילות צהרוני היום וזאת בהתאם לצו מיום ה-29/1/17", נטען בפניית משרד האוצר לבית המשפט.

באוצר ציינו כי "למרות צו בית המשפט, עיריית ירושלים ניסתה לעקוף את החלטת בית הדין בכך שטענה כי היא מהווה רק צינור להעברת הכספים למפעלי צהרוני היום ופועלת באופן עצמאי. משרד האוצר טוען בפני בית המשפט כי טענה זו אינה המתיישבת עם העובדה כי בהודעתה על החרפת השביתה שעמדה ביסוד הבקשה למתן הצו הארעי, הודיעה העירייה על השבתת הצהרונים".

בעקבות הפנייה קבע בית המשפט המחוזי בירושלים דיון בהשתתפות שני הצדדים היום בשעה 17:00.

בתוך כך, גם היום אין צהרונים בירושלים, זאת בהתאם להחלטות הגופים המפעילים – צהרוני ציל"ה בגני הילדים וצהרוני רנה קאסין לתלמידי כיתות א-ב. לדברי מפעילי הצהרונים, "בית המשפט לא נעתר לבקשת האוצר להוציא צווים למניעת השביתה בצהרונים ובגנים היום".

"הורים ותושבים יקרים! חשוב לציין כי השבתת הצהרונים אינה קשורה לשאר השביתות של העירייה, אמש קיימנו ישיבה עם מנכ״ל האוצר שי באב"ד במשך שעות ארוכות, בישיבה הועלתה בעיית מימון פרויקט ציל"ה, והוסבר שהמנהלים הקהילתיים לא מסוגלים להמשיך ולממן את פעילות ציל"ה", נמסר מצילה להורים.

השארת תגובה