לאחר ההפסד בבית המשפט בארה"ב: מניית טבע מתרסקת

מניית טבע צונחת לאחר פסיקת בית המשפט בארה"ב שזכויות החברה על 'קופקסון' במינון של 40 גרם אינן מוגנות, בשל כך שאין בהן שום חידוש

טבע
טבע

בית המשפט המחוזי בדלאוור ארצות הברית קבע כי ארבעה פטנטים של חברת טבע הקשורים לתרופת קופקסון, תרופת הדגל של החברה, אינם תקפים עוד. בעקבות כך צנחה מניית טבע במסחר המאוחר בוול סטריט ב-9% ובבורסה בתל אביב ב-7% בפתיחת המסחר.

התביעה סביב קופקסון החלה לאחר שחברת טבע השיקה בינואר 2015 גירסה חדשה של קופקסון במינון של 40 מיליגרם, שניתנת בזריקה תת עורית 3 פעמים בשבוע ורשמה עליה פטנטים שמגנים עליה מתחרות עד 2030. הגירסה החדשה הגיעה לאחר שהזכויות על קופקסון במינון של 20 מיליגרם, שנרשמו בארה"ב ב-1996, פגו וחברות מתחרות החלו לפתח תרופות דומות.

בעקבות פיתוח הגירסה של במינון של ה-40 גרם הצליחה טבע להעביר 82% מהמטופלים בקופקסון לגירסה החדשה, אלא ש-6 חברות מתחרות הגישו בקשה לאשר גירסה גנרית של התרופה במינון של 40 מיליגרם בטענה שהפטנטים על הגירסה החדשה של טבע אין בהם חדשנות. ואכן, ביהמ"ש אישר את בקשתם.

 

בטבע כבר הגיבו כי הם מתכוונים ללכת לערעור. "אנו מתכוונים להתקדם עם הגשת ערעור באופן מיידי," אמר ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע. "אנו נמשיך להגן בנחישות על הקופקסון שלנו כנגד כל תביעה ולאורכו של כל התהליך".

 

 

השארת תגובה