הונאה, שקרים וזיוף מסמכים: 6 נעצרו בפרשת הונאת קברים בחיפה ובקריות

המשטרה פרסמה הבוקר כי שישה חשודים נעצרו בפרשת הונאה משפחות נפטרים שביקשו להביא את יקיריהם לקבר ישראל. לפי החשד השישה הונו את המשפחות שמקומות הקבורה שניתנו להם "אינם מכובדים" וניצלו את צער המשפחות ומכרו להם חלקות קבר בעשרות אלפי שקלים

בית קברות-אילוסטרציה
בית קברות-אילוסטרציה

המשטרה עצרה חשודים ב"הונאת משפחות נפטרים שביקשו לקבור את יקיריהם": באזור חיפה והקריות. במשטרה חשפו הלילה (שלישי)  כי במהלך עשרת החודשים האחרונים התקיימה ביחידת ההונאות של מחוז החוף ויחידת החקירות של מס ההכנסה חיפה, פרשיית עוקץ חלקות קבורה, בה עפ"י החשד נטלו חלק שישה מעורבים בגילאי 30-65 תושבי חיפה קרית מוצקין והצפון.

מחומר החקירה עולה כי החשודים נהגו במשך שנים לשלשל לכיסיהם כספים במרמה ,תוך שהם מציגים לעשרות משפחות הנפטרים מצג בו מקומות הקבורה ללא עלות להם זכאים יקיריהם , אינם ראויים או מכבדים את זכרם וכי באפשרותם לסדר מקומות קבורה מרווחים יותר בבתי עלמין מרוחקים תמורת סכומי כסף ששוויים מוערך בלמעלה מעשרת אלפים ש"ח לחלקה.

כמו כן חוקרת המשטרה חשד לפיו נהגו החשודים לתת שוחד לעובד מחברת הדתות על מנת שיזייף את היתרי הקבורה שניתנו להם כחוק ממשרד הדתות על מנת שישנה את מיקום בתי העלמין וחלקות הקבורה בהתאם לצרכיהם.

בימ"ש עכו האריך את מעצרם של ארבעה מהחשודים עד יום ה'.

השארת תגובה