עוקפים את החלטת ביהמ"ש: גני הילדים בירושלים ישבתו היום

שביתה למען תושבי ירושלים? בעיריית ירושלים עוקפים את צו בית המשפט והודיעו על שביתה בגני הילדים – "בשל אסיפות הסברה לתושבים". האוצר: "הגיע הזמן שמבקר המדינה יחקור את בזבוז כספי הציבור בעיריית ירושלים"

לייזר סמט ואבי יודקאווסקי - סוכנות הידיעות "חדשות 24"
לייזר סמט ואבי יודקאווסקי - סוכנות הידיעות "חדשות 24"

השביתה בירושלים נכנסת ליומה השלישי והבוקר (שלישי) יתעוררו תושבי ירושלים לרחובות מלוכלים ומלאי אשפה ולילדים בבתים, שכן העירייה הודיעה על השבת הגנים. מלבד הגנים, גם הצהרונים ישבתו היום.

מעיריית ירושלים נמסר כי "לנוכח הודעת ההסתדרות וארגון עובדי עיריית ירושלים על קיומן של אסיפות הסברה לסייעות בגני הילדים העירוניים, לא תתאפשר הפעלתם של גני הילדים העירוניים בירושלים. מערכת החינוך המיוחד תפעל כסדרה. שירותי העירייה ברחבי העיר ימשיכו להיות מושבתים".

הודעת העירייה באה למרות החלטת בית המשפט שהורה על ביטול השביתה בגנים ובצהרונים, שכן אין הכרזה על שביתה מצד העירייה אלא אסיפות הסברה לסייעות, שלא תאפשר את קיום השביתה.

אמש נפגש מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד נפגש עם נציגי ארגוני ההורים, המורים, הצהרונים והארגונים הקהילתיים בעיר, בניסיון למנוע את המשך השבתת צהרוני ציל"ה. במהלך הפגישה העלה באב"ד את הצעה תקציבית של משרדו ערב פרוץ השביתה: תוספת של חמישה אחוזים לעיריית ירושלים על תקציבה הנוכחי.

"ככל שראש העיר ירושלים מבקש להגדיל את תקציבו, עליו לפנות לממשלה במטרה לבקש ממנה להירתם ולפעול לגיוס הסכום הנוסף מתקציבי משרדי הממשלה", אמרו במשרד האוצר. למרות הצטרפותו של מנכ"ל העירייה לפגישה, היא הסתיימה ללא תוצאות ולפיכך תיכנס השביתה היום ליומה השלישי.

אמש תקפו באוצר בחריפות את עיריית ירושלים: "הגיע הזמן שמבקר המדינה יחקור את בזבוז כספי הציבור בעיריית ירושלים, בין היתר בשל שלל מינויים פוליטיים שביצע ניר ברקת בתפקידים בכיריים במערך העירוני. ברקת הפך את עיריית ירושלים ותושבי ירושלים לתפאורה במסגרת הפריימריז שלו במפלגת הליכוד".

השארת תגובה