בורו פארק: המו"לים החרדים מימשו את האיום – משאיות למכירת עיתונים

קרב בעלי המכולות והקיוסקים במו"לים החרדים עלה שלב, לאחר שהוזהרו כי אם ידרשו אחוזים גבוהים יותר ממכירת העיתונים יעברו העיתונים למכירה עצמאית, מימשו הבוקר המו"לים החרדים את האיום • צפו בתיעוד

לאחר שאמש איימו המו"לים החרדים על בעלי המכולות והקיוסקים החרדים, שאם לא יוסגו מדרישתם לגבות אחוזים גבוהים יותר עבור מכירת העיתונים הם ימצאו דרכים משלהם למכור את העיתונים, מימשו הבוקר (חמישי) בעלי העיתונים החרדים את איומם.

ברחובות בורו פארק הוצבו משאיות מיוחדות מטעם כל העיתונים החרדים ועליהם נתלו שלטי ענק שמבשרים, כאן קיימת נקודת מכירה של העיתונים. נקודת המכירה הזמניות יוצבו בבורו פארק עד ליום שישי.

כזכור, אמש פורסם ב'כל הזמן' כי בעלי המכולות בשכונה היהודית שמחוץ לחנותם מוצבים דוכני העיתונים והמגזינים של הציבור החרדי, יוצאו למאבק מול המו"לים.

לטענתם, מכירי שכירות החנויות באזור עלו, שכר העובדים עלה, רשתות חדשות גדולות קמו, ורק הרווח על העיתונים נשאר כפי שהיה. דרישתם מהמו"לים הייתה אחת שינוי באחוזי הרווח על העיתון, אם עד היום הם היו מרוויחים 15% על עיתון, כעת הם מעוניינים ב-30%.

בתגובה התאחדו כל המו"לים של העיתונות החרדית באנגלית בצעד נדיר, בהם: משפחה, המודיע, עמי, א בליק ועוד, והבהירו לבעלי מהכולות כי לא יסכימו לשינויים בגבייה, שבסופו של דבר יפול על הלקוחות.

המו"לים הבהירו לבעלי המכולות והקיוסקים, כי אם לא יסכימו למכור את עיתונאם כפי ההסכם הישן הם ימצאו הסדרים אחרים למכור את העיתונים בשכונה. הבוקר, כאמור, מימשו המו"לים את איומם.

כעת מחכים בבורו פארק לראות האם בעלי המכולות יתקפלו מול הצעד הנדיר של התאחדות המו"לים נגדם או שהקרב רק יחריף.

השארת תגובה