העברת השגרירות לירושלים? אבו מאזן קיים פגישה בהולה עם מלך ירדן

לפי הדיווח, השניים הגיעו להסכמות על נקיטת צעדים חד צדדיים במידה וארה"ב תממש את כוונותיה ותעביר את השגרירות לירושלים – בירדן מזהירים, כי בהעברת השגרירות, תפגע ארה"ב פגיעה קשה בתפקידה כמתווכת הוגנת במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים

אבו מאזן באו"ם
אבו מאזן באו"ם

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ביקר היום בירדן שם נפגש עם המלך הירדני ודן עמו בכוונת הממשל החדש בארה"ב להעביר את השגרירות לירושלים.

בסיום הפגישה אמר אבו מאזן, "הסכמנו עם ירדן על שורת צעדים בהם ננקוט במידה וארצות הברית תעביר את השגרירות לירושלים". יחד עם זאת נמנע היו"ר לפרט באלו צעדים מדובר.

השר לענייני דת הירדני הזהיר מאוחר יותר, כי "הכרזת הממשל האמריקאי להעביר את שגרירותה לירושלים מהווה פגיעה קשה בתפקידה כמתווכת הוגנת במשא ומתן בין הפלסטינים והישראלים".

בשבועות האחרונים פונה אבו מאזן למנהיגים רבים בעולם בבקשה, כי ייאותו להשפיע על טראמפ להימנע מנקיטת הצעד המתריס ומעורר הזעם כלפי האוכלוסייה הפלסטינית והמוסלמים בעולם, משום שהדבר עלול להוביל לתסיסה ולפרץ אלימות חדש.

בין המנהיגים אליהם פנה אבו מאזן בעניין, הוא נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, יו"ר הרש"פ ביקש מפוטין לפעול בכל האמצעים שברשותו כדי לסכל את היוזמה.

השארת תגובה