פרקליט המדינה שי ניצן: "חלק מההדלפות בפרשת נתניהו – שיקריות"

בכנס באילת התייחס פרקליט המדינה שי ניצן לחקירת רה"מ ולביקורת הנשמעת מצד עיתונאים בעלי אג'נדה, "לאורך השנים נשמעות טענות כאילו פתחנו בחקירה נגד גורמים מסויימים רק משום שהם ימנים או שמאלנים, ברצוני לומר, שהכל הבל ורעות רוח

שי ניצן
שי ניצן

לאחר שהיועה"מ לממשלה אביחי מנדלבליט התייחס השבוע לחקירת ראש הממשלה, והדף את הביקורת מקרב עיתונאים הקובלים על אופן ניהול החקירה, הערב נשמעת התבטאות נוספת ומעוררת ענין, והפעם מצד פרקליט המדינה שי ניצן.

בכנס עורכי דין שהתקיים באילת אמר ניצן כי "לאורך השנים נשמעות טענות כאילו פתחנו בחקירה נגד גורמים מסויימים רק משום שהם ימנים או שמאלנים, או משום שהם ערבים וכיוצא באלה. ברצוני לומר, שהכל הבל ורעות רוח. אין דבר רחוק יותר מהאמת, הרשעות רבות מוכיחות כי לא נשקלים כאן שיקולים זרים כלשהם.".

"אנו מודעים לכך שחקירות אישי ציבור, מטבע הדברים, מעוררות עניין ציבורי רב. החקירות מלוות מקרוב על ידי בכירי מערכת אכיפת החוק. לא אחת ישנן מחלוקות בין הדרגים השונים אבל בסוף יש היררכיה", הבהיר הפרקליט.

הוא הוסיף, כי "ההרשעות הלא מעטות בתיקים של אישי ציבור מוכיחות כי לא נשקלים כאן שיקולים זרים כל שהם" הוא ציין, כי "מערכת אכיפת החוק הוכיחה שהיא אינה מהססת לפעול במקום בו עולה חשש לעבירות פליליות, גם כשהחשודים הם בדרגים הבכירים ביותר".

"אני מציע להיזהר מאד מלגבש עמדה על סמך מידע חלקי. אנחנו עושים מאמץ גדול לנהל את החקירות במהירות. אני מקווה שהתהליך לא יארך זמן רב. יחד עם זאת השיקול העיקרי הוא טובת החקירה. בתום החקירה ולא כעת, פרקליטות המחוז תעביר אלי המלצה, לאחר מכן אני אגבש המלצה ואעביר אותה ליועמ"ש והוא זה שיחליט".

"בשנים האחרונות נוהלו חקירות נגד נשיא, שרים, שופטים ועוד, יהודים וערבים כאחד. נגד אחדים מהם הוגשו כתבי אישום וחלקם הורשעו ונדונו למאסר. הפרקליטות עיוורת צבעים. השיקולים שמנחים אותנו מקצועיים. לחצים כלשהם על המערכת לא יעזרו", אמר פרקליט המדינה.

השארת תגובה