חילול שבת בטקס ההשבעה: בתו וחתנו היהודי של טראמפ ייסעו ברכבים בשבת

לאחר שדווח כי איוונקה טראמפ, בתו הגיורת של הנשיא הנבחר, ובעלה היהודי יחתכו מוקדם מחגיגות ההשבעה בשל כניסת השבת, מתברר כי השניים מתכוונים לנסוע ממסיבה למסיבה באמצעות רכבים. לטענת מקורביהם הם מחזיקים בהיתר שכזה מרבנים בשל פיקוח נפש • האזינו

ג'ראד קושנר
ג'ראד קושנר

הרבנים התירו?: מחר (שישי) בצהריים יכנס טראמפ לתפקידו באופן רשמי כאשר יושבע לנשיאה ה-45 של ארצות הברית. רבים מאוהדיו האורתודוקסים של טראמפ עשויים לחזור מוקדם מהטקס, שמסתיים בתהלוכה סגנונית של משפחת הנשיא לאורך שדרות פינסלבניה, שכן כניסת השבת בוושינגטון תהיה בשעה 16:58.

גם בתו הגיורת של הנשיא ובעלה היהודי, יעל (איוונקה) טראמפ וג'ראד קושנר, עשויים לחתוך מוקדם מהטקס, אלא שטקס ההשבעה נמשך אל תוך הלילה בסדרת מסיבות חגיגיות, בהן תשתתף הברנז'ה הפוליטית והעסקית של ארה"ב, והשניים אמורים להשתתף במסיבות הללו.

הבוקר (חמישי) במהלך ראיון שערך העיתונאי נועם זיגמן ברדיו 'קול ברמה עם מארק צל, יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל עולה כי משפחת קושנר מתכוונת לנוע ממסיבה למסיבה באמצעות כלי רכב, ולא רגלית כפי שפורסם עד כה. לדבריו, "איוונקה, בתו של טראמפ, ובעלה קיבלו היתר מהרבנים לנסוע בשבת ממקום למקום בגלל הפיקוח נפש וכנראה הם יסתובבו בשבת ברכבים".

האזינו לראיון המלא:

השארת תגובה