הגנבת "בעלת הכובעים" נעצרה בזכות תיעוד ממצלמות חנות הנעליים

גנבת סדרתית שזכתה לכינוי "בעלת הכובעים" נעצרה הבוקר בביתה, לאחר שביצעה ביום חמישי האחרון עוד גניבת תיק, הפעם מקשישה בת 70. למזלה הטוב של המשטרה ולמזלה הרע של הגנבת מצלמות האבטחה תיעדו את הגניבה

סוף גנב למעצר: המשטרה הודיעה הבוקר (ראשון) על מעצרה של גנבת תיקים סדרתית, הידועה כ"בעלת הכובעים". החשודה נעצרה בביתה בירושלים בעקבות תיקים שגנבה בהזדמנויות שונות.

המקרה הראשון אירע לפני כשבועיים בשעת צהרים, במסעדה ברח' דובנוב בת"א. המתלוננת עזבה את המקום למס' דק' וכשחזרה, גילתה כי תיקה נגנב.

מתיעוד במצלמות האבטחה ניתן לראות כי החשודה ניצלה את ההזדמנות שהמתלוננת לא ישבה בכיסאה ובעלה של המתלוננת לא הפנה את תשומת ליבו למתרחש, ניצלה את ההזדמנות וגנבה את התיק.

התיק הכיל ציוד אישי, כמו גם כרטיס חיוב שבהמשך התברר כי בוצעה בו משיכה לא חוקית של 4,000 ש"ח. לציין כי לכרטיס החיוב היה מוצמד הקוד האישי, מה שאפשר לחשודה למשוך כספים ביתר קלות מחשבונה של המתלוננת-קשישה בשנות ה-80 לחייה.

האירוע הנוסף היה ביום חמישי האחרון, שוב בשעת צהרים ובדפוס דומה. הפעם היה זה בחנות נעליים בגן העיר בת"א. המתלוננת (בשנות ה-70 לחייה) הניחה את תיקה בסמוך לדלפק הנעליים והחשודה ניצלה את חוסר תשומת הלב של המתלוננת וגנבה את תיקה. גם הפעם הכיל התיק ציוד אישי וכרטיס חיוב. וגם הפעם היה מוצמד אל כרטיס החיוב הקוד האישי.

הדרך של החשודה אל הכספומט היה קצר ואכן תוך זמן קצר נמשכו מחשבון הבנק של המתלוננת לא פחות מ-9,000 ש"ח. כחלק מדפוס הפעולה של החשודה, נהגה להשתמש בכובעים על מנת להקשות על זיהויה.

מחר (יום ב'), תובא החשודה לדיון בהארכת מעצרה בבימ"ש השלום בת"א.

כחלק מפעולת המניעה המצבית ממליצה המשטרה להיזהר ולנקוט באמצעים ולמנוע מצב שבו נגנבים תיקים וכרטיסי חיוב;

• לא להניח את התיק ללא השגחה במסעדות, בבית קפה ובחנויות. להשאיר את התיק בהישג יד ובהשגחה תמידית.

• לא להשאיר את הקוד האישי בצמוד לכרטיס החיוב אלא במקום שאינו נגיש במידה והכרטיס נגנב.

• במידה וכבר אירעה הגניבה, לדווח במיידי למוקד 100 של המשטרה או לגשת לתחנת המשטרה הקרובה להגשת תלונה. המיידיות בהגשת התלונה מביאה לא אחת לזיהוי ואיתור מהיר של החשוד/ים.

השארת תגובה