דרעי: "להודיע לברקת 'לא נתמוך בתקציב בלי צמצום חילולי השבת'"

בעקבות חילולי השבת: חברי הוועדה למען השבת פגשו הערב את יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, בלשכתו בירושלים. בפגישה דנו בפתרונות לצמצם את היקף חילולי השבת בעיר • כל הפרטים

whatsapp-image-2017-01-14-at-22-07-54
whatsapp-image-2017-01-14-at-22-07-54

רבני ועדת השבת נפגשו הערב (מוצאי שבת) עם יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, בלשכתו בירושלים, ודנו אודות התרחבות חילולי השבת בעיר.

"לא היו ימים כאלו בירושלים כמו בתקופה האחרונה, היינו במתחם התחנה בירושלים כל הרבנים יחד עם הגאון הרב ראובן אלבז. גם מסעדות וגם חנויות נפתחו לאחרונה בעיצומה של השבת. ניסינו לדבר אל ליבם אך ללא הצלחה", אמר הרבנים בפגישה. לדבריהם, "תופעה קשה שגורמת לחילולי השבת היא הפרוייקט של העירייה ׳חמשושליים׳. מביאים נוער מכל הארץ לעיר וגורמים לחילולי שבת בפרהסיה. עוד פרויקט שגורם לחילולי שבת על ידי העירייה הוא פרויקט ׳חצות ירושלים'".

מזכיר ועדת הרבנים, הרב גולדנקופף, אמר בדיון, "השבוע הוא שבוע קריטי. ההצבעה על התקציב השנתי של העירייה, אנחנו מבקשים להוביל יחד מהלך מגובש של ש״ס ויהדות התורה שיבואו בדרישה לשמור על הסטטוס קוו בתמורה להצבעה על התקציב".

אחרי ששמע את טענות הרבנים, אמר דרעי כי כי "בירושלים יש 13 חברי מועצה חרדיים ועוד נציגים מהדת״ל. בשביל נושא השבת חייבים להתאחד כל הנציגים בירושלים יחד כגוש אחד. אם בירושלים ימשיכו לזלוג בנושא השבת – איך נצליח להילחם בערים כמו תל אביב? כרגע ברקת הוא ראש העיר של כולם וכולם נמצאים בקואליציה. אם החרדים לא יהיו בקואליציה – אין לו קואליציה".

יו"ר ש"ס התחייב,  "אני מהצד של ש״ס אתן הוראה מיידית לנציגים שלנו ללכת בנושא הזה עד הסוף. צריכים לגייס בנושא הזה גם את אגודה ודגל וללכת בנושא הזה כגוש אחד ולהודיע לראש העיר: 'אם לא תילך איתנו יד ביד בנושא הזה – לא נתמוך בתקציב'".

"בנוסף " אמר דרעי, "אם צריך שנשב על זה גם יחד עם ליצמן וגפני. אני מוכן בכל זמן. הנציגים שלי יקבלו הוראה ברורה בנושא. כבוד השבת יותר חשוב מהכל. אחרי שגפני וליצמן יתנו הנחיות לנציגים שלהם – אפשרי שניפגש אנחנו ראשי הסיעות יחד עם חברי המועצה החרדיים. הכל צריך להתנהל יחד בצורה מאוחדת ומגובשת".

בפגישה נכחו גם הרבנים החדשים שמונו ביום שישי האחרון על ידי נשיא מועצת חכמי התורה, מרן חכם שלום כהן שליט"א. הרבנים: הרב דוד בן שמעון, הרב ראובן זכאים והרב אבנר בן סימון.

השארת תגובה