אבו מאזן: "אם טראמפ יעביר את השגרירות, נבטל את ההכרה בישראל"

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, אמר בסוף השבוע בראיון לעיתון הצרפתי "לה פיגארו" כי במברק ששיגר לנשיא הנבחר דונלד טראמפ הוא ביקש ממנו לרדת מהיוזמה להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים, "אם ייעשה זאת, נבטל את ההכרה בישראל"

אבו מאזן
אבו מאזן

מתנגד להעברת השגרירות לירושלים: יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר בסוף השבוע בראיון לעיתון הצרפתי "לה פיגארו" כי אם הנשיא הנכנס דונלד טראמפ אכן יעביר את השגרירות האמריקאית מתל אביב לירושלים כבי שהבטיח, הפלסטינים יבטלו את הכרתם במדינת ישראל.

אבו מאזן אמר בראיון ל"לה פיגארו", "כתבתי לטראמפ אגרת וביקשתי ממנו כי לא יעשה זאת" לדבריו, "לא רק שהצעד הזה ישלול מארה"ב כל לגיטימיות למלא תפקיד בפתרון הסכסוך, הוא גם יהרוס את פתרון שתי המדינות".

כזכור, טראמפ שיושבע וייכנס לתפקידו ביום שישי הקרוב, אמר בחודשים האחרונים מספר פעמים כי הוא מתכוון להכיר בירושלים כבירת ישראל היהודית, ולהעביר אליה את שגרירות ארה"ב הממוקמת כיום בתל אביב, צעד שקודמיו בתפקיד דנו עליו שוב ושוב, אולם נמנעו ממנו.

הפלסטינים מתנגדים נחרצות לצעד הזה, והם רואים בה פעולה חד-צדדית הרסנית משום ששאלת הסדר הקבע בירושלים טרם הוכרעה.

אבו מאזן אמר את הדברים כאמור, בראיון לעיתון הצרפתי "לה פיגארו", לדברי אבו מאזן אם בכל זאת טראמפ יעביר את השגרירות, עומדות לרשותו כמה אפשרויות והוא ידון בהם עם מדינות ערב.

אבו מאזן אומר כי ביטול ההכרה במדינת ישראל היא אחת מן האפשרויות, "אבל אני מקווה שלא נגיע לנקודה הזו ושההפך יקרה – שנצליח לעבוד עם הממשל האמריקני הבא", אמר בראיון לעיתון הצרפתי.

השארת תגובה