הקרב על החמור: משחק הילדים שהפך להתעללות בבעלי חיים

ילדים בבית שמש מצאו תעסוקה לימי החופש של חנוכה: חמור למטרות תיירות ומסחר • אשה שהבחינה בהתרחשות, עקבה אחר מקום האכסון, וגילתה את החמור כבול בשלשלאות ברזל כבדות כשהוא סובל מתת תנאים

החמור
החמור

המחזה שנגלה נגד עיניה של גב' דבורה ליפש היה קשה. חמור צנום ומפוחד כבול בשלשלאות ברזל כבדות עמד מפוחד בפאתי 'בוטקה' צרה, כשהא סובל מתנאים קשים.

"בימי החנוכה שמתי לב לחמור שמסתובב בשכונה", שוטחת דבורה את הסתעפות העלילה בפני 'כל הזמן', "לא הבנתי מה הוא עושה שם, ראיתי איתו ילדים, שמדי פעם לוקחים ומכניסים אותו למין 'בוטקה' מט ליפול באתר בנייה מול הבית שלי. זה לא היה נראה לי נורמלי, והחלטתי לבדוק".

היא יצאה למקום גבוה המשקיף על פני ה'בוטקה'. כשזיהתה בתוכו את החמור, היא מיהרה למקום, אך סבך השלשלאות והמנעולים מנע ממנה את הגישה. ואז הופיע ילד. "הוא הסביר לי שהם קנו את החמור לחנוכה, שיוכלו לעשות איתו סיבובים בשכונה, אולי גם להציע סיורים בתשלום. הסתכלתי על החמור, הוא לא הגיב, בקושי זז. כולו כבול, המקום היה קר, זה היה בלתי אפשרי".

הילד מיהר להזעיק את אביו שצידד בו וניסה להרחיק את האזרחית האכפתית לצערו שכל בעל החיים. בצר לה, פנתה דבורה למוקד העירוני שמיהר לשלוח נציג מתאים למקום, וזה יצר קשר עם 'פגסוס' – עמותה למען הסוסים והחמורים בישראל. בשיתוף פעולה, הצליחו העוסקים במלאכה לגבור על זעקות הילדים שהתקהלו ושל הוריהם, והחמור הועמס אל משאית בדרכו לשיקום מהטראומה. "לפני כמה שעות התקשרתי ל'פגסוס', להתעניין בשלום החמור", היא מוסיפה, "והם אמרו שהוא בסדר. חשוב שאנשים ישימו לב לדברים האלה, ידאגו לצער בעלי החיים".

השארת תגובה