"לדעת שיש ריבונו של עולם": מרן הרב שטיינמן במכתב מיוחד למחנכים

במכתב ששלח מרן הגראי"ל שטיינמן למחנכים מביתו, שם מתאושש בימים אלה מדלקת הריאות שתקפה אותו, מציג הרב את עיקרי חינוך הילדים- "הנה עיקר החינוך הוא מה שמחנכים הילדים כבר מגיל הילדות, והחינוך הוא שיתחיל תיכף לדעת שיש ריבונו של עולם"

הגראי"ל שטיינמן
הגראי"ל שטיינמן

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א מתאושש בימים אלה מדלקת הריאות החריפה שתקפה אותו לפני כשבועיים, מה שלא מנע ממנו לשלוח מכתב למחנכים, בו מציג הגראי"ל את עיקרי החינוך.

המכתב נשלח למחנכים המתאספים בימים אלו ב"ועידת החינוך השנתית". בפתח מכתבו כותב הגראי"ל, "כבוד המחנכים המתכנסים לדון בדרכי הפעולה לטובת ילדי ישראל שלומכון יסגא מאוד",

"הנה עיקר החינוך הוא מה שמחנכים הילדים כבר מגיל הילדות, והחינוך הוא שיתחיל תיכף לדעת שיש ריבונו של עולם, ויש תורה, ושהתורה זה העיקר, ועל כל מצוה יש שכר ועל כל עבירה יש עונש, וכל זה צריך להיות מושרש בלב הילד מקטנותו עד אשר יבלע בדמו", פורש הגראי"ל את שיטתו.

לסיום נכתב, "ונקווה שכל אחד מכם ישתדל לחנך ולהשריש בלב הילדים תורה ויראת שמיים, ואז יהיה מהם נחת בין בעולם הזה ובין בעולם הבא, ונזכה במהרה לגאולת עולמים במהרה בימינו אמן".

מדובר במכתב שני בלבד ששולח ראש הישיבה מאז שוחרר לביתו לפני כשבוע וחצי. המכתב הקודם שנשלח היה מכתב ברכה לבאי הדינר השנתי לישיבת 'גאון יעקב' שבנשיאותו.

השארת תגובה