מסכמים שנה בשערי צדק: 2016 הייתה שנה פוריה

2016 הייתה שנת מפנה, מוצלחת ופוריה למרכז הרפואי שערי צדק • מנכ"ל בית החולים, פרופ' יונתן הלוי: "פתיחת מערך המוח השלימה את מגוון השירותים המוצעים לציבור, הציבה את שערי צדק בשורה הראשונה של בתי חולים בישראל והפכה אותו למרכז על, הכולל את מרבית ההתמחויות של הרפואה המודרנית"

המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים שערי צדק, טיפלה בכ-149,000 חולים, בהם מרבית נפגעי "אינתיפאדת היחידים" שפקדה את רחובות ירושלים והישובים סביבה. ציוד חדיש, לרבות מכשיר ecmo מתקדם נרכש למחלקת טיפול נמרץ ושיפר את יכולות הצוות הרפואי.

22,400 תינוקות נולדו בשנת 2016 בבית החולים על שתי שלוחותיו, 61 תינוקות בממוצע ליום. זהו מרכז הלידה הגדול והמבוקש ביותר בישראל (12% ממספר התינוקות שנולדו בישראל כולה וכ-60% מכלל הלידות באזור ירושלים רבתי). "הציבור ממשיך לבחור בשערי צדק גם כמקום המועדף ללידה", מציין פרופ' יונתן הלוי. "הרכב היולדות המגוון המגיעות אלינו מעיד כי הצלחנו להיענות לרצון כולן, וכל יולדת מרגישה אצלנו בבית. אנו מציעים ביות מלא לצד תינוקיות מקצועיות, לידה טבעית לצד לידות מורכבות, חדרי לידה חדישים ותנאי מלונאות מעולים. כל אלה לצד הצוות הרפואי המנוסה והמקצועי ביותר בישראל והמיילדות המסורות שלנו, כל אלה, הם סוד ההצלחה".

בכל הפרמטרים הנמדדים חל גידול ניכר בפעילות:

  • למעלה מחצי מיליון איש טופלו במרפאות החוץ של שערי צדק, והגידול המתמשך בביקוש לשירותי שערי צדק מוכיח כי הציבור ממשיך לתת אמונו בצוות בית החולים.
  • כ-85,000 חולים אושפזו במהלך השנה בכ- 1,000 מיטות בית החולים, למשך כ- 373,000 ימי אשפוז.
  • יחידת השבץ המוחי שנפתחה כבר הוכיחה עצמה וטיפלה בלא פחות מ- 835 מקרים. גם צנתורי מוח וניתוחי ראש מתבצעים בבית החולים דרך שגרה.
  • במערך הכירורגי בוצעו למעלה מ-32,000 ניתוחים ובמערך הקרדיולוגי כ-2,600 צנתורים אבחוניים וטיפוליים.
  • כמו כן הוקמו בבית החולים יחידה חדשה לכירורגיית פה ולסת, מרפאות ייעודיות שונות לרבות מרפאה לטיפול בכף רגל סוכרתית, מרפאה להפרעות אכילה ועוד.

נמשך השיפור המתמיד בתשתיות בית החולים. אושרה תכנית אב מקיפה לבית החולים, שתשרת את תושבי ירושלים גם במאה הבאה. נחנך מערך כניסה חדש ומסביר פנים, מחלקת כלי דם עברה למשכן חדש גדול ומרווח, מרכז התקשורת של בית החולים עבר למתקן חדש ומתקדם ורבות ממרפאות בית החולים עברו מתיחת פנים והותאמו לרווחת המטופלים. "ברצוני להודות לכל אחד מ-4000 עובדי שערי צדק על שימור המקצועיות והמסירות ללא סייג למטופלים גם כאשר הביקוש לשירותי בית החולים גואה ומגיע לשיאים חדשים". אומר פרופ' הלוי.

השארת תגובה