אבו מאזן באגרת לטראמפ: העברת השגרירות בעלת השלכות הרסניות

לאחר שלל הגינויים והאזהרות שנשמעו מפי בכירים ברשות הפלסטינית נגד כוונת ממשל טראמפ להעביר את השגרירות לירושלים, משגר היו"ר אבו מאזן איגרת לנשיא הנבחר, בה מבקש ממנו לשקול שוב את המהלך ומזהיר מפני הסלמה באזור

אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

לאחר הדיווחים ושלל הגינויים שנשמעו על ידי גורמים ברשות הפלסטינית שביקשו למחות נגד יוזמת הממשל הנכנס בארה"ב להעביר את השגרירות לירושלים, החל השלב המעשי.

הערב דווח, כי יו"ר הרשות אבו מאזן העביר איגרת לטראמפ בה ביקש להימנע מהעברת השגרירות לירושלים.

באיגרת ששיגר הסביר אבו מאזן, כי העברת השגרירות לירושלים היא "בעלת השלכות הרסניות לתהליך השלום, יציבות האזור וביטחונו".

נזכיר, כי רק בסוף השבוע צוטט אבו מאזן כמי שמזהיר, כי ״העברת שגרירות ארה"ב לירושלים תביא את השלום למבוי סתום״.

בהודעה נאמר, כי "כל הצהרה או עמדה אמריקאית אשר פוגעת או משנה את המצב של ירושלים הינה קו אדום שלא נסכים לו", הוסיף אבו מאזן, "ירושלים המזרחית היא בירת מדינתנו. כל הצהרה מצד הממשל האמריקני החדש על העברת השגרירות היא הצהרה תוקפנית מבחינתנו. אני קורא לטראמפ לבקר בפלסטין, ובמיוחד בבית לחם בשנה הבאה״.

דברים ברוח זו הועברו גם מפי אחד מיועציו של אבו מאזן, מחמוד אלהבאש, המשמש גם כדרשן במוקטעה, במהלך דרשת יום השישי קרא אלהאבש והזהיר, כי ״העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, הינה הכרזת מלחמה על המוסלמים״.

"אנחנו לא רוצים להתעמת מול ארה"ב, אך העולם המוסלמי לא יסכים לצעד הזה וגם לא העולם הנוצרי", אמר אלהאבש והוסיף, כי "ירושלים הכבושה היא בירתנו הנצחית. הדת והאמונה והעקרונות לא יסכימו להסדרים ולכן ירושלים לא יכולה להיות נתונה לאף הסדר״.

השארת תגובה