נתניהו הודה לכחלון, דרעי ולקונגרס האמריקני

בפתח ישיבת הממשלה השבועית הודה ראש הממשלה לשר האוצר משה כחלון ולשר הפנים והפריפריה אריה דרעי על התכנית לפיתוח הצפון. בנוסף, הודה ראש הממשלה לקונגרס האמריקני על התמיכה

נתניהו. צילום: קובי גדעון לע"מ
נתניהו. צילום: קובי גדעון לע"מ

בצל חקירתו של ראש הממשלה נערכה הבוקר (ראשון) ישיבת הממשלה השבועית. בפתח הישיבה התייחס נתניהו לתכנית הצפון, סל התרופות ולוועידת פריז שתערך בעוד מספר ימים.

"אנחנו נאשר היום ונוציא לדרך את תכנית הממשלה לפיתוח הצפון. התכנית היא בהיקף של כחמישה-עשר מיליארד שקלים והיא נותנת מענה לצרכים רבים. היא מקדמת מקומות עבודה, חינוך, בריאות, עסקים קטנים, תעשייה מתקדמת, תשתיות, תיירות – בעצם בהיקף גדול מאוד אנחנו עושים כאן מה שעשינו בדרום. כפי שדאגנו לדרום והזנקנו אותו קדימה, כך אנחנו דואגים היום לצפון ומזניקים אותו קדימה. אני מבקש להודות לעמיתיי, לך שר הגליל הנגב והפריפריה ושר הפנים אריה דרעי, ולשר האוצר משה כחלון ואנשיהם, וגם לך, אלי גרונר, על העבודה הקשה בנושא הזה", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף, "במקביל, אנחנו היום נאשר הרחבת סל התרופות במאות מיליוני שקלים. לסל התרופות הזה ייכנסו הרבה תרופות מצילות חיים, טכנולוגיה חדשה שאנשים רבים מייחלים לה. בנוסף, אנחנו מרחיבים את טיפול השיניים מגיל 14 ל-15. כל פעם זה מטפס ועוד היד נטויה".

עוד הוסיף נתניהו,  "אנחנו נמצאים כמה ימים בלבד לפני הוועידה בפריז וימים ספורים אחריה הדיון במועצת הביטחון. אנחנו עושים מאמץ גדול מאוד כדי למנוע החלטה נוספת במועצת הביטחון. אני רוצה לברך שוב על התמיכה הגורפת, חובקת שתי המפלגות, בקונגרס האמריקני נגד ההחלטה האנטי-ישראלית שהתקבלה באו"ם ונגד החלטות נוספות כאלה. כמובן שזהו מאמץ אחד, אבל לא היחיד, שאנחנו עושים כדי למנוע החלטות רעות נגד ישראל באו"ם. אני גם מודיע לכם שאנחנו נפעל כפי שאמרה החלטת הקונגרס או לבטל ההחלטה ההיא באו"ם, במועצת הביטחון, או לשנות אותה באופן כזה שהיא לא תזיק לישראל".

השארת תגובה