"נתניהו הוקלט משוחח עם איש עסקים על הטבות הדדיות"

בידי המשטרה הקלטות שיחה של נתניהו ואיש עסקים, במהלכה ניהל ראש הממשלה משא ומתן על טובות הנאה עבורו. לא ברור האם המשא ומתן שהוקלט הבשיל לידי דברים מעשיים, אך השיחה והמשמעות שלה חייבה פתיחת חקירה פלילית

בנימין נתניהו. צילום: קובי גדעון, לע"מ
בנימין נתניהו. צילום: קובי גדעון, לע"מ

'תיק 2000': בידי המשטרה הקלטות שיחה של ראש הממשלה עם איש עסקים על הטבות הדדיות – כך מפרסם הבוקר (ראשון) העיתונאי גידי וייץ ב'הארץ'.

לפי הדיווח, בלב הפרשה שזכתה לכינוי תיק 200 ניצב ניסיון רקימת דיל של הון שלטון. הראיות בידי המשטרה, כך על פי וייץ, "מעידות על מציאות שבה אנשי הכסף והכוח מנסים לכרות ביניהם ברית תן וקח — תמיכה שתסייע לראש הממשלה להמשיך ולשלוט, תמורת שימוש בכוחו להבטחת הישגים ששוויים נאמד בסכומי עתק".

אומנם לא ברור האם המשא ומתן שהוקלט הבשיל לידי דברים מעשיים, אך השיחה והמשמעות שלה חייבה פתיחת חקירה פלילית.

לפי וייץ, הראיות שבידי המשטרה "מוצקות, מזיקות ומעוררות הדים, מסוג הראיות שסיפקה שולה זקן נגד אולמרט: שורת הקלטות שבהן נשמע קולו של ראש הממשלה. אנשים ששוחחו עם נתניהו בסוף השבוע". עוד דווח, כי נתניהו עצמו הופתע מהראיות נגדו. "הוא לא ציפה לזה", אמר אדם המכיר אותו היטב.

עוד נכתב בדיווח כי "החומר הנפיץ הזה נחת על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כבר באביב. הוא דגר עליו חודשים ארוכים, והגדיל לעשות כאשר בסוף השבוע יצאה מלשכתו בת קול: הפרשה חמורה מבחינה ציבורית וגבולית מבחינה פלילית. אחרי שהסתיר את המידע מהציבור ללא כל הצדקה, הזדרז היועץ לנסות ולקבע את הנראטיב שמועיל לנתניהו".

עד כה חומר הראיות בפרשת טובות ההנאה מגולל עלילה על אילי הון, ובראשם ארנון מילצ'ן, שהתבקשו לפי החשד, לרכוש לנתניהו ורעייתו מוצרי יוקרה בשווי מצטבר של מאות אלפי שקלים. אמש דיווח רביב דרוקר על כך שנתניהו התגייס לסייע למילצ'ן בענייני הוויזה האמריקאית שלו ופנה לשם כך לשר החוץ של ארה"ב, ג'ון קרי. כעת, לפי הדיווח ב'הארץ', בידי המשטרה הקלטות שיחה שעשויות להיות הרות גורל עבור נתניהו.

השארת תגובה