מעצר הרוצח מחיפה האורך: "מניע לאומני לא הוזכר"

ביהמ"ש האריך את מעצרו של החשוד ברצח גיא כפרי ז"ל ובפציעתו של הרב יחיאל אילוז בעשרה ימים. עורך דינו, "המניע הלאומני לא הוזכר בדיון. אם יוברר שאכן האירוע הוא לאומני – אני מתפטר"

המצוד אחר החשוד בטרם נתפס (צילום: אהרון ברוך ליבוביץ)
המצוד אחר החשוד בטרם נתפס (צילום: אהרון ברוך ליבוביץ)

בית המשפט בחיפה האריך את מעצרו של החשוד ברצח גיא כפרי ופציעתו של דיין הגיורים הרב יחיאל אילוז ב-10 ימים. מלבד החשוד עצמו, האריך בית המשפט את מעצרו של חשוד נוסף בחשד שסייע לו.

עורך דינו של החשוד, עו"ד רפאת אסדי, הצהיר כי לא בדיון לא נטען לחשדות לרקע לאומני. הוא הוסיף, כי "אם יתברר שיש רגליים לחשדות והן יתבססו ויתברר שהאירוע לאומני, לא אמשיך לייצג אותו בתיק".

קרובת משפחתו של החשוד, שהסגיר אמש את עצמו לאחר יומיים של מצוד אחריו, סיפרה מחוץ לאולם הדיונים כי היא לא מאמינה לחשדות שעלו נגדו לדבריה, "הוא נגד מחבלים, הוא אוהב את המדינה. אני מכירה אותו כאדם טוב שעוזר לכולם, ואף פעם לא פגע באף אחד". היא הוסיפה, "הוא מאוד רחוק מלעשות דבר כזה על רקע לאומני. אני הייתי בשוק. דיברנו יום לפני התקרית, אבל הייתה שיחה רגילה, ולא שמתי לב שיש משהו לא בסדר".

עוד אמרה קרובת המשפחה,  הוא "צעיר שכל השכונה מכירה כאדם טוב שעוזר לכולם, ואף פעם לא פגע באף אחד. יש לו מלא חברים, אף אחד לא מאמין שהוא היה עושה דבר כזה. אני בטוחה שאם הוא כן עשה זאת – זה לא היה על רקע לאומני. הוא רצה ללמוד משפטים, והיו לו שאיפות לפתוח מכון גמילה ולעזור למכורים".

כזכור, אמש הגיע החשוד לבית דודו, יומיים לאחר אירועי הירי בחיפה, וביקש ממנו שייתן לו משהו לאכול. דודו של החשוד סירב, וביקש ממנו להסגיר את עצמו למשטרה. החשוד הסכים, אך בתנאי שייתן לו לאכול מעט קודם. "הוא בא אלי הביתה, אמר לי: 'דוד, תעשה מה שאתה רוצה, רק תן לי קודם לאכול'", סיפר הדוד. הוא הוסיך, "אנחנו יהודים וערבים, חיים ביחד, משפחה אחת. לקחתי אותו בידיים וקראתי לבני שיבוא עם המכונית ולקחנו אותו למשטרה. כל המדינה חיפשה אותו".

 

 

השארת תגובה