מאות בהלוויית הנרצח מחיפה: "גיא נרצח רק בגלל שהוא היה יהודי"

גיא כפרי שנרצח בפיגוע הירי בחיפה, בו נפצע גם דיין הגיורים, הרב יחיאל אילוז, הובא למנוחות. מעל קברו סיפר גיסו: "כל הראיות מדברות על זה שגיא נרצח נרצח כי הוא יהודי" • במקביל נמשך המצוד אחרי המחבל. בפנים: תיעוד נרחב

גיא כפרי ז"ל
גיא כפרי ז"ל

אירועי הירי בחיפה: גיא כפרי ז"ל, שנרצח באירועי הירי בחיפה ביום שלישי, הובאו הצהריים (חמישי) למנוחות בבית העלמין במושב עופר שבמועצה האזורית חוף הכרמל. גיסו של גיא סיפר מעל הקבר:  "כל הראיות מדברות על זה שגיא נרצח נרצח כי הוא יהודי. זה הכיוון הלאומני. אנחנו מעודכנים ויש כיוונים חקירה".

רב המועצה האזורית חוף כרמל, גבריאל סוראנו,ספד: "גיא נרצח רק בגלל שהוא היה יהודי, איזו אבידה. צעיר בתחילת ימיו שאהב את החיים – נרצח".

כזכור, כפרי, שעבד כנהג הסעות לילדים עם מוגבלויות, נורה ונרצח ברחוב הגיבורים בחיפה, כחצי שעה בלבד לאחר שבאירוע אחר בעיר נורה ונפצע באורח בינוני דיין הגיורים, הרב יחיאל אילוז ממגדל העמק.

במשטרה מנהלים חיפושים נרחבים אחרי הרוצח, ואם תחילה טענו כי מסתמן שהאירוע על רקע פלילי, ככל שעובר הזמן מתחזקות הערכות כי מודבר באירוע על רקע לאומני.

אמש הוטל עוצר על שכונת חליסה שבחיפה, לשם נראה החשוד בירי נמלט. לוחמי מג"ב, שוטרים ואנשי שב"כ פשטו על השכונה וערכו חיפושים נרחבים אחרי החשוד. על הפרשיה מוטלת צו איסור פורסם, מה שמונע לעת עתה את פרסום תמונת החשוד, ודבר שגורם לחששות רבים בקרב תושבי חיפה, שטוענים שהם צריכים לדעת ממי להיזהר.

 

נציין, כי טענות דומות עלו בקרב אזרחים במהלך המרדף אחרי נשאת מלחם, מבצע פיגוע הירי בתל אביב אשתקד. ולדברי מומחים, לו תמונתו הייתה מתפרסמת קודם לכן יתכן והוא היה נתפס מוקדם יותר.

 

המשטרה וכוחות מיוחדות בחיפושים נרחבים, תיעד וצילם, אהרן ברך ליבוביץ:

השארת תגובה