תושבי חיפה זועמים: "רוצח מסתובב חופשי ואף אחד לא מדבר איתנו"

בעקבות אירועי הירי בחיפה, במהלכם נרצח גיא כפרי ז"ל ונפצע באורח בינוני הדיין הרב יחיאל אילוז, תושבי חיפה זועמים על כך שאף גורם לא הוציא הנחיות חרף העובדה כי הרוצח מסתובב חופשי וטרם אותר • עיריית חיפה: "סומכים על משטרת ישראל"

אקדח, אילוסטרציה
אקדח, אילוסטרציה

"הרוצח מסתובב חופשי באין מפריע ואף אחד לא מדבר איתנו מילה" אומרים תושבי חיפה זועמים, ל'כל הזמן' יממה וחצי לאחר אירועי הירי בעיר.

כזכור, אמש (שלישי) בשעות הבוקר, רב חרדי מוכר, הרב יחיאל אילוז, המכהן כדיין בבית הדין לענייני גיור במשרד ראש הממשלה, נורה על ידי מתנקש ברחוב העצמאות בחיפה. הרב פונה לבית החולים רמב"ם בעיר כשהוא במצב בינוני. בני משפחתו הגיבו לאירוע הירי ואמרו, כי "הרב לא היה מסוכסך עם אף אחד, אין לנו מושג מי רצח אותו". כחצי שעה לאחר מכן אירע אירוע ירי נוסף ברחוב הגיבורים בעיר, שם מתנקש פתח באש לעבר גיא כפרי, גבר כבן 47, והביא למותו. גם בני משפחתו של כפרי לא מבינים מדוע אביהם נורה למוות, לדבריהם, "גיא היה בחור טוב, הוא מעולם לא הסתכסך עם איש".

במשטרה הטילו צו פרסום על הפרשה, אך דבר אחד ברור – בעיר מתנהלים חיפושים נרחבים אחרי המתנקש. במקביל, במשטרה, שאמרה תחילה כי מסתמן כי היה הוא על רקע פלילי, החלו לטעון כעת שנבדקת האפשרות כי מדובר באירוע על רקע לאומני.

כך או כך תושבי חיפה מביעים בשיחות עימם את חששם מהמתנקש שמסתובב חופשי בעיר. "אם הרוצח מסתובב חופשי, לא אמורים לדבר איתנו? לתת הנחיות במידה וחלילה ייתקלו שוב במרצח?", תוהה תושבת רמת ויז'ניץ בחיפה בשיחה עם 'כל הזמן', "יש לי ילדים קטנים שמחר בבוקר צריכים ללכת לבתי הספר ולגנים, אני חוששת. למה אף אחד לא מדבר?".

עיקר הזעם מופנה בשל כך שמאז הודעת המשטרה אמש, כי הרוצח שנמלט מהזירה עדיין לא אותר, שום הודעה לא יצא לציבור מטעם הגורמים הרלוונטיים, והציבור חושש להסתובב ברחובות. "גם אם אין חשש, מוטב שמישהו יגיד את זה, יש פה אנשים שרועדים מפחד לצעוד בשכונת מגוריהם", אומר עוד תושב ל'כל הזמן', תוך שהוא קובע מדובר ב"הזייה".

ב'כל הזמן' פנינו למשטרת ישראל ולהלן תגובתם: "המשטרה וכוחות הבטחון מנהלים מצוד אחר החשוד ברצח ועל החקירה הוטל צו איסור פרסום, במידה ונצטרך לצאת בהנחיות מיוחדות נעשה כן".

מעיריית חיפה נמסר ל'כל הזמן': "אנו סומכים על משטרת ישראל החוקרת את האירועים האחרונים בעיר ואת השלכותיהן על שגרת יומם של התושבים. זוהי תפקידה של המשטרה. נפעל ליידוע התושבים במידה ונדרש לכך".

השארת תגובה