סערה בעקבות הראיון עם בן הדיין: "בושה וחרפה"

תגובות זועמות ברשתות החברתיות בעקבות ראיון ששודר ברדיו גלי צהל, עם בן הדיין שנפצע בניסיון התנקשות הבוקר בחיפה, "האם לא הגיע הזמן להקל במדיניות הגיור?" שאל השדרן את הבן המבולבל • הרשת זועמת

יעקב ברדוגו
יעקב ברדוגו

סערת ענק ברשת, בעקבות ראיון שנערך עם נתנאל אילוז, בנו של הרב יחיאל אילוז ראש מערך הגיור בחיפה שנפצע קשה בניסיון החיסול הבוקר (שלישי) בחיפה.

יעקב ברדוגו מגיש יומן הערב ברדיו "גלי צהל", שאל את אילוז הבן, "מדיניות הגיור הקשוחה של מדינת ישראל, האם לא הגיע הזמן להקל את התהליך עבור מי שרוצה להתגייר?" שאל ברדוגו

כתב העיתון 'בשבע', אבישי גרינצייג, כתב בדף הפייסבוק שלו: "רק בגלי צה"ל יכולים כמה שעות אחרי רצח וניסיון רצח נוסף, לראיין את בנו של הקרבן הרב יחיאל אילוז ראש מערך הגיור בחיפה שנפגע קשה בניסיון החיסול, ולשאול אותו אם לא הגיע הזמן להקל על הבאים בשערי בית הדין".

גרינצייג חתם את דבריו וכתב: "יעקב ברדוגו, קיבלת ציון 0 ברגישות בסיסית. קיבלת ציון 10 בהצדקת הרוצח, בושה".

העיתונאית טל שניידר הביעה גם היא את זעמה על ברדוגו: "יסלחו לי החברים בגל"צ עכשיו, אבל משוחחים עם הבן של הקרבן- ניסו היום לרצוח את הדיין שזה כמו שופט – והם מעסיקים אותו בשאלות על גיור", כתבה בחשבון הטוויטר שלה.

"מה הקשר?", הוסיפה שניידר. "את אביו ניסו לרצוח על רקע התפקיד שלו. הבן אחראי עכשיו על מדיניות הגיור של מדינת ישראל?".

אושיית הרשת החרדית, שמוליק אברהם, הגיב בזעם וכתב בפייסבוק: "יעקב ברדוגו ניצל בציניות ואפילו ברשעות, ראיון עם ילד שאביו כמעט נרצח הבוקר, כדי להוכיח לעולם הרבני כמה הם אכזריים ואטומים בנושאי גיורים למרות שלילד הזה אין שום קשר לזה".

אברהם הוסיף בזעם: "תואיל בטובך מר ברדוגו, לראיין מישהו מהרבנות, ותשפוך עליו את כל מרירותך על התנהלות הרבנות. צעקה גדולה הייתה קמה, אם ברדוגו היה מראיין בן או בת של נפגע בפיגוע, בשאלה, 'האם לדעתם הפיגוע היא כתוצאה מהכיבוש ואולי ההורים אשמים בכלל שנפגעו בפיגוע'" חתם את דבריו שמוליק אברהם.

חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי כתב: "צריך להגיש תלונה נגד ברדוגו הפרחח והשטחי. אם הייתה אמירה דומה על הרצח המתועב של שירה בנקי ז"ל, העולם היה מתמוטט."

יעקב ברדוגו מסר בתגובה ל'כל הזמן': "אני לוקח לתשומת ליבי את ההתייחסות שאני מבין שבאה ממקום טוב, אמצא את הדרך להתנצל בפניו באופן אישי".

השארת תגובה