חסדי השם: מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שוחרר לביתו

שמחה ואנחת רווחה בעולם היהודי: לאחר 10 ימי אשפוז מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שוחרר מבית החולים לביתו. פרופסור מוטי רביד, מנהל המרכז הרפואי מעייני הישועה בראיון ל'כל הזמן': "מצבו לאט לאט השתפר, מאוד בהדרגה. בגילו זה בחזקת נס"

74289_tumb_750xauto
74289_tumb_750xauto

שמחה רבה בעולם התורה: בחסדי שמים מרובים, לאחר עשרה ימי אישפוז, מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שוחרר ברגעים אלו לביתו.

לאחר תפילות רבות של שלומי אמוני בית ישראל בכל רחבי העולם לרפואתו השלמה של מרן, ובעקבות השיפור במצבו הבריאותי בימים האחרונים, ראש הישיבה שוחרר לביתו.

בהודעה שפרסם מקורבו של ראש הישיבה, קובי רוזנשטיין נכתב: "בשבח והודיה להשי"ת נענו תפילות עם ישראל וחלה הטבה ניכרת במצב בריאותו של מרן ראש הישיבה שליט"א. מרן שליט"א שב לביתו להמשך הטיפול הרפואי". רוזנשטיין הודה בהודעתו לצוות הרפואי.

ממעייני הישועה נמסר: "יחד עם כל בית ישראל שמחים ומתרגשים אנו על צאתו של מרן ראש הישיבה שליט"א מבית החולים.
צוות הרופאים נרגש מהזכות הגדולה שנפלה בחלקו לטפל בגדול הדור".

מוקדם יותר היום התראיין פרופסור מוטי רביד מנהל המרכז הרפואי מעייני הישועה ל'כל הזמן', וסיפר על מצבו של ראש הישיבה.

מה מצבו הרפואי של הרב כעת?

"הרב התקבל אלינו עם זיהום בדרכי הנשימה, ספק דלקות ריאות שנוצרה מסיבוך של שפעת. מצבו לאט לאט השתפר, מאוד בהדרגה. בגילו זה בחזקת נס. כרגע, מזה יומיים שלושה הוא יציב, והמדדים של הדלקת בשיפור והטיפול עדיין נמשך והתחלנו לדבר על אפשרות לשחרר אותו.

השחרור צפוי להיות היום?

"אני לא מניח, אבל אינני יודע. עוד לא דיברנו על הצדדים המעשיים, קודם כל יש החלטה עקרונית, גם הבית צריך להתארגן. זה יקרה אולי מחר, אבל אינני יודע".

מה ארע ביום שישי שבית החולים הוציא הודעה על החמרה ועל מאבטחים שהוצבו מחוץ לבית החולים?

"לא יצא הודעה מבית החולים, כל הרשתות נפלו קורבן לאיזה הודעה, אינני יודע מי הוציא אותה. בית החולים לא הוציא שום הודעות. האדם היחידי שהוציא הודעות הייתי אני, ואני לא הוצאתי שום הודעה מהסוג שאתה מתייחס אליה כעת. מישהו הוציא הודעה על החמרה וכו', ושאלו אותי אחר כך ואמרתי שלא הוצאתי. המערך היה לא קל בימים הראשונים, אבל לא זכור לי משהו מיוחד ביום שישי. היו שינויים הלוך וחזור בימים הראשונים, אבל לא זכורה לי שום דרמה מיוחדת ביום שישי".

יצא לך להיות בקשר יומיומי עם הרב, מה התרשמותך?

"אני רואה את הרב יום יום, ויש לו רופאים מטפלים מצוינים ואנחנו בקשר על בסיס שעתי, לא יומי. הכל מתנהל כמו שצריך. מי אני שאתרשם? הוא בן אדם בגיל 103, יחסית  לגיל הוא אדם צלול לחלוטין, ושומר על מצב רוח, משוחח עם האנשים שסביבו. הלוואי על כל ישראל. הרב היה מודע למצבו הרפואי, שוחח עם הרופאים ונתן בהם אמון".

יש לציין, כי בניגוד לטענתו של רביד, דובר בית החולים הוציא הודעה רשמית ביום שישי על החמרה במצבו.

המוני עמך בית ישראל מתבקשים להמשיך ולהעתיר לרפואת הגאון רבי אהרון יהודה לייב בן גיטל פייגא בתוך שאר חולי ישראל.

השארת תגובה