התנקשות בשתי זירות בחיפה: גבר כבן 47 נרצח, דיין נורה ונפצע

רב חרדי, המכהן בתפקיד רשמי, נורה ונפצע באורח בינוני על ידי מתנקש ברחוב העצמאות בחיפה. חצי שעה לאחר מכן, באירוע ירי נוסף נרצח גבר כבן 47, בזירה אחרת בעיר. כוחות המשטרה פתחו במצוד אחרי המתנקשת

אחת מזירות הירי ( צילום: אהרן ברוך ליבוביץ)
אחת מזירות הירי ( צילום: אהרן ברוך ליבוביץ)

זעזוע בחיפה: רב חרדי מוכר, המכהן בתפקיד רבני בכיר בבית הדין לענייני גיור במשרד ראש הממשלה, נורה ונפצע באורח בינוני על ידי מתנקש ברחוב העצמאות בחיפה. הרב פונה לבית החולים רמב"ם בעיר.

כחצי שעה לאחר מכן אירע אירוע ירי נוסף ברחוב הגיבורים בעיר, שם מתנקש פתח באש לעבר גיא כפרי, גבר כבן 47, ורצח אותו. כעת בודקים במשטרה האם יש קשר בין שני אירועי הירי. במשטרה פתחו בסריקות אחרי המתנקש ומעריכים כי מדובר באירוע ירי על רקע פלילי.

פראמדיק מד"א רז דיאמנד שטיפל בפצוע שנרצח סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 45 שוכב על שפת המדרכה כשהוא סבל מפצעי ירי בפלג גופו העליון. הוא היה ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי ראשוני וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות אבל לצערנו הפציעה הייתה קשה מאוד ונאלצנו לקבוע את מותו בשטח".

שלוימי פדר מתנדב באיחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי למקום נתקלתי בגבר שסובל מפצעי ירי בפלג גופו העליון וללא דופק ונשימה. ביצעתי בו פעולות החייאה מתקדמות בסיוע מתנדבים נוספים של איחוד הצלה שהיו בסמיכות למקום אך למרבה הצער בתום מאמצי החייאה נאלצו לקבוע את מותו בזירה. מדובר באירוע ירי נוסף אליו הוזעקנו ע"י מוקד איחוד הצלה תוך כחצי שעה".

במשטרה מעריכים כי אישה ביצעה את הירי ממנו נרצח כפרי, וכעת נבדקת האפשרות שיש קשר בין שני המקרים. במשטרה פתחו במצוד אחר היורה והרימו מסוק לאוויר

כאמור, במשטרה מעריכים כי בשני האירועים מדובר בירי על רקע פלילי וכעת מבצעים הכוחות בסריקות אחר המתנקש, מה שגורם לעומסי תנועה באזור.

משפחת הפצוע מבקשת להעתיר בתפילה עבור אביהם, הרב יחיאל בן רחל לרפו"ש בתוך שאר חולי ישראל.

השארת תגובה