"הגראי"ל התפלל במהלך השבת והדליק נרות בחדרו"

קובי רוזנשטיין, מקורבו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, בעדות מבית החולים, "במהלך השבת המצב התייצב, כעת המצב מוגדר קשה אך יציב". בתוך כך, הורה הגראי"ל מחדרו בבית החולים, "להתחזק ולהרבות בלימוד התורה"

הגראי"ל שטיינמן שליטא בהדלקת נרות חנוכה
הגראי"ל שטיינמן שליטא בהדלקת נרות חנוכה

מקרובו של מרן ראש הישיבה הגרא"ל שטיינמן שליט"א, שמאושפז מאז תחילת השבוע במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים מעייני הישועה, מסר הערב (מוצאי שבת) פרטים נוספים על מצבו הבריאותי של הגראי"ל שהדרדר בסוף השבוע האחרון.

ביום שישי חלה החמרה בדלקת הריאות ממנה סובל מרן ראש הישיבה שליט"א בשבועיים האחרונים. לדבריו, "במהלך השבת המצב התייצב". עוד הוא הוסיף, כי הגראי"ל מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ, מצבו מוגדר קשה אך יציב".

במטרה להרגיע את הציבור, הוסיף רוזנשטיין כי "מרן שליט"א מקבל טיפול תרופתי דרך הוריד, וכי הוא בהכרה מלאה, ונושם בכוחות עצמו". לדבריו, "הרב התפלל במהלך השבת והדליק נרות חנוכה בחדרו שבבית החולים".

בתוך כך, במוצאי השבת נכנס הרב משה יהודה שניידר, מקורבו של הגראי"ל לחדרו בבית החולים ושאל אותו במה צריך להתחזק ונענה כי "יש להתחזק ולהרבות בלימוד התורה".

כזכור, ביום שישי חלה החמרה במצבו הרפואי של הגראי"ל. מהמרכז הרפואי 'מעיני הישועה' נמסר: "החמרה במצבו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א. למרות שהחלים מדלקת הראות והשפעת מהן סבל ובימים האחרונים החל בהתאוששות,  חלה התדרדרות כללית במצבו הרפואי".

שעה לפני שבת נמסר מהבית חולים, כי "בהתייעצות עם מנכ"ל המרכז הרפואי שלמה רוטשילד, החליט קב"ט בית החולים ברגעים אלו לתגבר את האבטחה בבית החולים ומאבטחים חמושים הוצמדו ליחידה לטיפול נמרץ. במרכז הרפואי מבקשים מכל  מי שלא צריך להגיע לבית החולים שלא להגיע כדי למנוע עומס מיותר שעלול להקשות על  אנשי הצוות, מטופלים ובני משפחותיהם".

המוני עמך בית ישראל מתבקשים להמשיך ולהעתיר לרפואת הגאון רבי אהרון יהודה לייב בן גיטל פייגא בתוך שאר חולי ישראל.

השארת תגובה