שבעה הרוגים כתוצאה מסופת השלגים בניו יורק

כפור כאפר יפזר: סופת שלגים גדולה שמשתוללת בניו יורק, גרמה לאבדות בנפש, ניתקה 48 אלף בתים מחשמל ונזקיה נאמדים במיליארדים ■ מצב חירום הוכרז בחלק מהמקומות והמשמר הלאומי התבקש לצאת לאזורים הפגועים כדי לפנות אנשים שנקלעו לסכנת חיים מביתם

REUTERS  Dave Kaup סופת שלגים . צילום
REUTERS Dave Kaup סופת שלגים . צילום

לא רק בישראל. מזג אוויר קשה ביותר, פוקד את ארה"ב שניצבת בפני השתוללות של סופת שלגים גדולה במדינת ניו יורק. מדובר בלתי שגרתית שהמדינה לא רגילה לחוות ומומחים טוענים, כי סופה כזאת לא נראתה כבר שנים רבות.

הלילה דווח, כי בעקבות הסופה נותקו 48 אלף בתים במדינה מחשמל וגם לא ברור מתי יחזור החשמל. יש לציין, כי המחסור בחשמל מסכן את חיי התושבים שנמצאים ללא אמצעי חימום.

החל מפרוץ הסערה בשבוע האחרון, נהרגו לפחות שבעה אנשים. גופת אשה בת 46 נמצאה בתוך מכוניתה באזור באפלו במדינה, אדם אחד נהרג בתאונת דרכים כתוצאה ממזג האוויר ושלושה נוספים מתו מהתקף לב. שניים מהם, התמוטטו בזמן שפינו שלג מאזור ביתם.

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, הכריז על מצב חירום בכמה אזורים במדינה ושיגר את המשמר הלאומי לאזורים שנפגעו ממזג האוויר, כדי לסייע לתושבים להתמודד עם הסערה הגדולה. כוחות ההצלה מנסים להתמודד עם הסערה ומפנים אנשים שנמצאים בסכנה מבתיהם.
לא רק ניו יורק. למעשה, כל ארה"ב מתמודדת כעת עם סערה חורפית גם אם לא בהיקפים כאלו. בימים האחרונים, צנחה הטמפרטורה באזורים רבים, מתחת לאפס והקור מקפיא עצמות.

צפו בגלריית הסופה:

השארת תגובה