הותר לפרסום: סוכל ניסיון פיגוע באצטדיון טדי

נס גדול היה פה: בחסדי שמים, השב"כ וצה"ל עצרו לפני מספר חודשים, חוליה שמנתה 30 פעילי חמאס שתכננה לבצע מגה פיגועים ברחבי הארץ ■ הכוונת המרכזית של החוליה הייתה ירושלים ■ אצטדיון טדי והרכבת הקלה היו מהמטרות הבולטות שבמפת תכניותיה

אצטדיון טדי. צילום ויקפידיה
אצטדיון טדי. צילום ויקפידיה

לפני זמן קצר הותר לפרסום, כי שירות הביטחון הכללי (השב"כ) בסיוע צה"ל סיכלו ניסיון פיגוע שתוכנן באצטדיון 'טדי' בירושלים. הפיגוע תוכנן על ידי החמאס, שהכשיר לצורך העניין, חוליה של מחבלים בחו"ל, בהכוונת מפקד החמאס בטורקיה. התכנית הייתה לבצע פיגועים במספר מקומות ברכבת הקלה בירושלים, באיצטדיון טדי ובמכונית תופת ברחבי העיר.

בנוסף, הוכשרו המחבלים לחטוף יהודים ביהודה ושומרון. כמו כן, הייתה אמורה החוליה לגייס, חוליות צבאיות בירדן, לצורך מימוש פיגועי חדירה לתחומי ישראל.

החוליה כאמור נעצרה במהלך חודש ספטמבר האחרון. בשב"כ אומרים, כי החוליה הוכשרה במשך שנתיים כאשר לפני חצי שנה חדרה כאמור לישראל.

מהחקירה עולה, כי החוליה הניחה מטענים בצומת רחלים ובצומת ג'ית בשומרון לפני מספר חודשים, שהתפוצצו אולם לא גרמו לנפגעים.

כמו כן, כוחות הביטחון עצרו למעלה מ-30 פעילים שחדרו לישראל, כאשר ברשותם מטענים שתי רובי M-16, חומרים לייצור מטענים ותחמושת נוספת.

רה״מ בנימין נתניהו אמר בעקבות חשיפת השב״כ: ״אני מבקש לשבח את השב"כ ואת צה"ל שסיכלו פעולות טרור מסוכנות מאוד שהיו יכולות לגבות הרבה קורבנות במדינתנו. זאת פעולה שפורסמה אבל יש הרבה פעולות שנשארות עלומות. פעולות סיכול נגד הטרוריסטים, נגד החמאס שקורא תיגר על קיומה של מדינת לאום יהודית ובעצם קורא תיגר על קיומם של יהודים בכלל. אנחנו פועלים יום יום ולילה לילה כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל והאנשים שעוסקים בכך ראויים לכל שבח ולכל תמיכה."

את הדברים אמר רה״מ נתניהו בטקס חנוכת אתר צריף בן-גוריון המחודש בשדה בוקר.

השארת תגובה