התיקים בהם נתניהו צפוי להיחקר: '1000' ו-'2000'

לפי דיווחים שונים, כבר בשבוע הקרוב ייחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת שתי פרשיות שונות שנבדקות בתקופה האחרונה באגף החקירות. התיקים מכונים, תיק '1000' ו'2000' ובמהלכן נבדק החשד לטובות הונאה מאנשי עסקים בארץ ובחו"ל

נתניהו במליאה. צילום: הכנסת
נתניהו במליאה. צילום: הכנסת

לאחר שמש (רביעי) פורסם כי היועץ המשפטי לממשלה הורה לאגף החקירות במשטרה לחקור את ראש הממשלה בנימין נתניהו בשתי פרשיות שונות, חושף הערב העיתונאי אמנון אברומביץ כי מדובר בשני תיקים הנשואים את השם תיק '1,000' ותיק '2,000'.

לפי הדיווח, תיק אלף הוא תיק המרכזי, ובמהלכו נבדק החשד כי ראש הממשלה קיבל טובות הונאה משני אנשי עסקים בארץ ובחו"ל, ולפי הדיווח לפני שלושה שבועות חלה התפתחות בתפקיד.

תיק נוסף, הוא תיק אלפיים כאמור, במסגרת התיק החשוד המרכזי הוא ראש הממשלה עצמו ובשולי הפרשיה גם בני משפחתו. עד כה, כך דווח, העידו 50 עדים בפרשה.

לפי הדיווח, כבר בתחילת השבוע הבא יורה היועמ"ש למשטרה לעבור לחקירה פלילית גלויה וההערכה היא שנתניהו יזומן לחקירה והוא יידרש לכמה מפגשים עם חוקרי המשטרה.

במשטרה כבר נערכים לחקירה וייעדו שלושה מבכיר אגף החקירות לצורך חקירת נתניהו. החוקרים: ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב כורש ברנור; תת-ניצב ערן קמין, ראש חטיבת החקירות, וסגן-ניצב יורם נעמן, חוקר ותיק ביחידה הארצית לחקירות הונאה.

עוד מתברר כי המשטרה ביקשה מהיועמ"ש כבר לפני זמן לעבור מבדיקה לחקירה פלילית גלויה, אך עד כה היועמ"ש לא אישר את הדבר ורק בשבוע האחרון נראה כי מנדלבליט הבין שאין מנוס מלעבור לחקרה.

בלשכת ראש הממשלה ממשיכים להגיב כי "לא יהיה כלום כי אין כלום". במשטרה ובמשרד המשפטים מסרבים להתייחס לטענות ואומרים כי הבדיקה נעשית בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה.

השארת תגובה