בשורה: מי מבטיח לקצר לכם את שעות העבודה?

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן קיים היום מפגש עם עיתונאים בו הודיע כי בשנה הקרובה יחתור לקיצור שעות העבודה השבועיות ל-40. הוא גם העביר ביקורת על תכנית חיסכון לילדים כשאמר: "במקום לתת מענק לגיל 18 היו צריכים להשתמש בכספים לקצבאות ילדים"

ניסנקורן
ניסנקורן

יו"ר ההסתדרות אבי נינסקורן אמר היום במפגש עם עיתונאים כי היעד המרכזי לשנת 2017 הוא קיצור שעות העבודה בשבוע ל-40 בהתאם לנורמה של מדינות ה-OECD. "יעד ברור שאני כיו"ר הסתדרות אעמוד עליו", הוא הבהיר והדגיש כי "בנוסף לזמן שיינתן לעובדים עם המשפחה והילדים, יתרום הקיצור לפיריון ואני מאמין שגם לתפוקה". לדבריו, "שעות עבודה מרובות לא מייצרות תמריץ למציאת אלטרנטיבות ליעילות".

ניסנקורן, שקיים את המפגש על רקע סיום השנה האזרחית, התייחס גם לסוגיית הביטוחים הסיעודיים הקולקטיבים, שבגינה גם הכריז על סכסוך עבודה כללי במשק לאחרונה. "צריך לייצר פתרון ארוך טווח שמצריך התערבות של הממשלה", אמר יו"ר ההסתדרות. "ב-2017 אמור לקום צוות לבחינת הנושא ולא אהסס להכריז על סכסוך עבודה שוב במידה וההסכם מול האוצר לא ייושם".

זה אינו המאבק היחיד שהוא ניהל מול משרד האוצר. ניסנקורן קצר הצלחה נוספת בהסכם קליטת עובדי הקבלן שנחתם מול האוצר לפני כשנה וחצי והחל להיות מיושם בחודשים האחרונים, במסגרתו אמורים להיקלט כעשרת אלפים עובדי קבלן להעסקה ישירה במגזר הציבורי. "היום כמעט כל עובדי הקבלן בתחום הניקיון הועברו להעסקה יישרה בבתי החולים הממשלתיים, אנו מתחילים לראות קליטה של עובדי הקרן המחקריים בבתי החולים וצפויים לראות בענפים נוספים".

הוא גם התייחס לתכנית חיסכון לכל ילד וציין כי מדובר במהלך חשוב, אבל לא צריך לבוא על חשבון קצבאות ילדים. "במקום לתת מענק לגיל 18 היו צריכים להשתמש בכספים לקצבאות ילדים, שיוכלו ליהנות מהכספים בגילאים שנחוצים להם".
בסיום המפגש נשאל ניסנקורן על הבחירות המתקרבות בהסתדרות, כשההערכה היא כי חברת הכנסת שלי יחימוביץ' תתמודד על התפקיד. ניסנקורן ציין כי הוא אינו חושש, וכי הוא מרגיש אהדה וגיבוי מצד ועדי העובדים. "אני מבצע מהלכים לטובת העובדים ומאמין שרואים זאת ומעריכים".

השארת תגובה