ליצמן הוריד את 'רישום אזורי'; מרגי: אמשיך לפעול

היום היה אמור לעלות לדיון בועדת השרים לחקיקה הצעת חוק רישום אזורי בסמינרים של ח"כ מרגי, אלא שהשר ליצמן פעל והוריד את ההצעה מסדר היום. מרגי: זו דחייה זמנית, מאמין שהחוק יאושר

חכ יעקב מרגי צילום הכנסת
חכ יעקב מרגי צילום הכנסת

המאבק באפליה: השר יעקב ליצמן פעל נגד הצעת החוק לרישום אזורי בסמינרים של ח"כ יעקב מרגי, והיא לא עלתה לדיון בוועדת השרים.

היום היה אמור לעלות לדיון חוק רישום אזורי שיזם חה"כ יעקב מרגי (ש"ס) אלא שבפעילות שר הבריאות החבר בוועדת השרים לחקיקה החוק ירד מסדר היום ויעלה שוב בעוד שבועים אז צפוי שוב השר לבקש לדחות את הדיון.

על פי הצעת החוק יתוקן חוק החינוך הממלכתי, ותתווסף לו הוראה בדבר שלילת תקצוב ממוסדות חינוך מוכרים לא רשמיים אשר שר החינוך נוכח כי מתקיימת בהם הפליה. שלילת התקצוב ממוסדות כאמור תיעשה לאחר מתן התראה.

כמו כן מוצע כי רשויות החינוך המקומיות יקבעו אזורי רישום למוסדות חינוך מוכרים לא רשמיים על יסודיים (סמינרים), שנמצאים בשטחן של אותן רשויות מקומיות, בדומה לאזורי הרישום הנהוגים בבתי הספר היסודיים הרשמיים. זאת, על מנת לפזר או לווסת את רישום התלמידים באותם מוסדות חינוך, על פי אזורי הרישום שייקבעו להם על ידי הרשות, ועל מנת למנוע מחסור במקומות לימוד לתלמידים מאותה רשות מקומית במוסדות חינוך מוכרים לא רשמיים על יסודיים באותה הרשות.

מרגי הגיב לדחייה ואמר כי מדובר בדחייה זמנית לשבועים לצרכי הדיברות. הוא הוסיף: "אני מאמין שבסופו של יום החוק יאושר ונוכל לברך על המוגמר. חשוב לציין שבימים אלו עדיין יש בנות שלא פתחו את שנה"ל חלקם מהמגזר החסידי.  אני אמשיך לפעול בעניין בכדי להביא פתרון לאותם בנות".

השארת תגובה