דרעי תוקף את אובמה: "פעל מאגו רק לנקמה"

יו"ר ש"ס השר דרעי מצטרף למתקפה נגד הנשיא אובמה בעקבות החלטת מועצת הביטחון נגד ההתנחלויות וטוען כי פעל "מרגשות אישיים, אגו וכעס". לדבריו בחירת טראמפ היא "נס וסייעתא דשמיא אדירה"

החלטה 2334: גם שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי, יצא הבוקר למתקפה נגד נשיא ארה"ב היוצא ברק אובמה, בעקבות אי הטלת הווטו על החלטת מועצת הביטחון של האו"ם נגד ההתנחלויות.

בראיון למרדכי לביא ב'קול חי' אמר דרעי: "זאת החלטה קשה, החלטה שיש בצידה פתח להרבה השלכות, אם זה בהאג או סנקציות שיכולות להיות, זאת החלטה שלא מכירה בשום סנטימטר מעבר לגבולות 67, המשמעות: הכותל המערבי, רמות, הר חומה ורמת שלמה. כל מה שלא מוכר אצלם כירושלים שאנחנו מכירים, החלטה קשה".

הוא הוסיף ותקף את אובמה: "זה היה מעשה מחושב, האמריקאים הובילו וניווטו את זה, הכל היה מתוכנן כשעוד מדינות אירופה השתתפו בזה. זו החלטה של העתק הדבק של מצע הבחירות של מרצ והרשימה המשותפת. אני אומר שאובמה, בגלל רגשות אישיים ואגו וכעס – מוצדק או שלא מוצדק – על בנימין נתניהו, הוא החליט לפני שהוא פורש להעניש את כל עם ישראל, זה לא יוביל לתהליך שלום, זה רק יסבך את מדינת ישראל מבחינה משפטית. אין כאן שום מטרה, רק להעניש ונקמה, אין שום דבר אחר".

"הוא התפאר שהוא עזר מבחינה ביטחונית, כשאני לומד את הנושא לעומק, אני מבין שלא הייתה לו ברירה, הקונגרס והסנאט היה מכריחים אותו, וההסכמים שלנו עם בוש הבן – והוא היה חייב לבצע אותם", המשיך דרעי במתקפה.

גם דרעי הביע את תקוותו מהנשיא הנבחר דונלד טראמפ, אותה הגדיר "סייעתא דשמיא אדירה" ו"נס": "צריך להמתין ולחכות קצת עד שאובמה יעזוב את הבית הלבן. יש נשיא שנבחר ונשיא שהולך לעזוב, והוא יכול לעשות מה שהוא רוצה, זו החוקה בארה"ב, אובמה צריך ללכת לבית. אנחנו יודעים שהנשיא החדש מעביר את השגרירות לירושלים – וזו אמירה חדה שתהיה כלפי כל המדינות באזור וכלפי העולם, אין ספק שהידידות תתחזק".

 

השארת תגובה