הפלסטינים מאוכזבים: "נאבד את עיקרון ההפתעה"

שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל מאליכי, מאוכזב מדחיית הצעת ההחלטה הפלסטינית נגד ישראל באו"ם "נאבד את עיקרון ההפתעה". כזכור, הדיון במועצת הביטחון שהיה אמור להתקיים היום (חמישי) נדחה על ידי מצרים, שהגישה את הבקשה מלכתחילה לדון בנושא

דגל אשפ
דגל אשפ

שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל מאליכי, מאוכזב מדחיית הצעת ההחלטה הפלסטינית נגד ישראל באו"ם "נאבד את עיקרון ההפתעה". את הדברים אמר מאליכי בראיון לטלוויזיה הפלסטינית. ״עקרון ההפתעה הוא חשוב", אמר שר החוץ הפלסטיני, "אסור לנו לתת לנתניהו את הזמן להתקשר למדינות ולבקש מהם להטיל וטו".

כזכור, הדיון במועצת הביטחון שהיה אמור להתקיים היום (חמישי) נדחה על ידי מצרים, שהגישה את הבקשה מלכתחילה לדון בנושא. דיפלומטים מערביים המעורים בנושא ציינו כי ייתכן שההצבעה תידחה "עד הודעה חדשה".

מועצת הביטחון של האו"ם הייתה אמורה להתכנס הערב בשעה 22:00 שעון ישראל ולדון בהחלטה המצרית, שגובשה על ידי הליגה הערבית, לפיה ישראל תפסיק "לאלתר ובאופן מוחלט את הבנייה בהתנחלויות ובשטחים הכבושים, כולל במזרח ירושלים". עוד נכתב כי ההתנחלויות הן "הפרה בוטה של החוק הבינלאומי ומכשול משמעותי לשלום".

בישראל חששו שנשיא ארה"ב ברק אובמה ירצה לקבוע עובדות בשטח, שלושה שבועות בלבד לפני שעוזב, ובשל נוסח ההחלטה המרוכך הוא יורה לנציג ארה"ב בוועדה שלא להטיל וטו, כפי שארצות הברית עשתה במקרים דומים.

השארת תגובה