המאבק נמשך: 'יש עתיד' יפגינו גם השבת בערד

למרות המחאות והעצרות, חברי מפלגת 'יש עתיד' בערד יפגינו גם השבת מול בית הכנסת האשכנזי הגדול בעיר. עופר ארצי, סגן ראש העיר, הזמין את תושבי העיר להגיע "ביום שישי לתפילה בבית הכנסת של כולנו"

בית הכנסת הגדול בערד
בית הכנסת הגדול בערד

ההפגנות מחוץ לבית הכנסת האשכנזי הגדול בערד ימשיכו גם השבת, זאת למרות עצרות המחאה שקיימו חסידי גור בבני ברק, באשדוד ובירושלים.

עופר ארצי, חבר מועצת העיר מטעם 'יש עתיד' שיתף הערב בדף הפייסבוק שלו, את הקריאה הבאה: "ביום שישי נגיע לתפילה בבית הכנסת של כולנו. נפגש בחנייה בשעה 16:15. כוחנו באחדותנו". על הפוסט חתמו, "מטה המאבק לציביון העיר – סטטוס קוו".

כזכור, מחאת ערד פרצה, אחרי שלפני שבועיים נכנסו המפגינים לבית הכנסת, שוחחו בטלפונים והפריעו לעשרות המתפללים בתפילתם.

בשבוע שעבר, שבוע בלבד לאחר חילול בית הכנסת, הגיעה קבוצה של כ-40 מפגינים, בהם ראש העיר, ניסן בן חמו, וסגנו, עופר ארצי. אלא שהפעם הם נתקלו בכוחות משטרה רבים ששמרו על הסדר ומנעו ממפגינים להיכנס, אלא אך ורק כאלה שרוצים ומעוניינים להתפלל. אדם שנכנס לחצר בית הכנסת כשהוא משוחח בטלפון, הורחק מהמקום על ידי השוטרים, שחששו לפרובוקציה חדשה.

בשל טענות חלק מהמפגינים, כי הם רוצים לבוא ולהתפלל בבית הכנסת, אך הדבר נמנע מהם, תלו מתפללי בית הכנסת שלטי ענק בכניסה, בהם נכתב, כי כולם מוזמנים את כולם להגיע ולהתפלל, אך לכבד את המתפללים ולהגיע בכיסוי ראש ומבלי אמצעים טכנולוגים המפריעים לתפילה.

מיד לאחר ההפגנה כתב ארצי, יד ימינו של ראש העיר במאבק נגד חסידי גור בערד, בעמוד הפייסבוק שלו: ""נפגשנו אתמול, שישי אחר הצהרים במרחק מה מבית הכנסת האשכנזי המרכזי,  תושבים שציביון העיר חשוב להם, שאינם מוכנים למצב בו חלק מחסידי גור מזרם מסויים פוגעים באיכות החיים של תושבים אחרים בעיר ברמה האישית, מנסים לפגוע בערך נכסים, מנסים לשנות את החילוניות שקיימת בעיר לסגנון חדש תואם בית שמש".

ארצי המשיך וטען כי "נפגשנו מחוץ לבית הכנסת כי רצינו להראות את אחדותנו כתושבים המוכנים להתמודד עם התופעה אשר פוגעת בעיר ובתושבים כל פעם מחדש. נפגשנו מחוץ לבית הכנסת כדי לאפשר לעיתונות לצלם ולראיין מבלי לפגוע בסדר הציבורי, נפגשנו כדי לספר את האמת על מפיצי השקרים ועל השקרים אותם הפיצו גורמים מסויימים בעיר ומחוצה לה בעניין המעשים שהודבקו לנו אך בפועל לא נעשו. נפגשנו מחוץ לבית הכנסת כדי שמשטרת ערד בה איבדנו את האמון תבין כי אי אפשר לעצור אותנו במחאתנו. נפגשנו כדי להסביר את מה שנראה לכאורה כמעורבות השלטון בתוך תחנת המשטרה בעירנו והשפעתה על מהלכי מפקדי התחנה , נפגשנו כדי לבשר בצער רב על פרישת עשרות מתנדבי יחידת הג'יפים מפעילות למיגור הפשע בערד בעקבות התנהלות תחנת משטרת ערד. נפגשנו והתחזקנו יותר".

השארת תגובה