דרעי: "מרן פעל בשמים להפלת הממשלה הקודמת"

יו"ר ש"ס השר דרעי קיים אמש סיור מיוחד ברכסים, ביקר במוסדות החינוך והגיע לקבלת פנים ודיון במועצה עם רבני העיר. "נפילת הממשלה הקודמת שחרתה על דגלה את הרס החינוך החרדי היא בגדר נס. הם תכננו וניסו למחוק הכל". צילום: יעקב כהן

%d7%a1%d7%99%d7%95%d7%a8-%d7%93%d7%a8%d7%a2%d7%99-%d7%91%d7%a8%d7%9b%d7%a1%d7%99%d7%9d-%d7%a6%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%9d-%d7%99%d7%a2%d7%a7%d7%91-%d7%9b%d7%94%d7%9f-1
%d7%a1%d7%99%d7%95%d7%a8-%d7%93%d7%a8%d7%a2%d7%99-%d7%91%d7%a8%d7%9b%d7%a1%d7%99%d7%9d-%d7%a6%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%9d-%d7%99%d7%a2%d7%a7%d7%91-%d7%9b%d7%94%d7%9f-1

יו"ר ש"ס ושר הפנים והפריפריה אריה דרעי ערך אתמול סיור רשמי בעיר רכסים. אל השר התלוו בכירי משרדי הפנים והפריפריה, סגן שר הפנים משולם נהרי, מנכ"ל ש"ס ורשת החינוך בני יוסף חיים ביטון ועוד. את פני השר קיבלו ראש המועצה יצחק רייך ומ"מ  דן כהן וכן הנציגות המקומית.

דרעי פתח את סיורו במוסדות התורה והחינוך בישוב. בתלמוד תורה של רשת מעיין החינוך התורני 'זיכרו' קיבלו את פניו מנהלי התלמוד תורה בחום. דרעי נכנס לאחת הכיתות והתרשם מרמת הלימוד הגבוהה ומהתמסרותם של המחנכים ללימוד תינוקות של בית רבן.

במוסדות 'אור חדש' קדמו את פניו המרא דאתרא הספרדי הרה"ג משה תנעמי שליט"א ומנהל המוסדות הרב יהודה מלמד. דרעי התרגש למראה הבנות הלומדות מתוך תורה ויראה ואמר להן: "תדעו לכן שאלפי בתים נבנו דרך המוסד הזה. זהו מקום שהרב תנעמי מסר נפשו עליו ושהקירות שלו ספגו תורה, צניעות ויראת שמים. תמשיכו גם אתן להקים בית נאמן בישראל". הרב תנעמי שיבח את השר דרעי שהוא ידיד אמת של המוסדות פעילויות הנופש שהתלמידות קיבלו בזכות משרד הנגב והגליל. כמו כן ציין לשבח את סגן השר  נהרי העומד במשך שנים לימין המוסדות מיום הקמתן ועד היום.

במהלך הסיור שוחחו דרעי ורייך, על העול הפיננסי הקשה תחתיו פועלת המועצה. בשיחות ניתן דגש על פוטנציאל התפתחותה של רכסים ועל הצורך בהעמדת המשאבים הכלכליים הדרושים, על מנת להפוך את רכסים לעיר ואם בישראל, לאבן שואבת לציבור איכותי ולפתרון אמיתי למצוקת הדיור בציבור החרדי.  דרעי התעניין מאוד במכרז 'המחיר למשתכן' שפורסם לאחרונה בגבעות ג' וה' ברכסים,  רייך ציין בפני השר דרעי את התוכניות הקורמות עור וגידים לבנית 1,600 יח"ד בגבעת הפרסה ברכסים.

בהמשך נפגש דרעי עם רבני הקהילות ובתי הכנסת, וכן עם יו"ר המועה"ד  אברהם כהן, אשר העלו בפניו את הצרכים הרוחניים והגשמיים של המקום. "רכסים היא ממלכת התורה, גם באיכות וגם בכמות", אמר דרעי, "הכרתי את רכסים לפני שלושים שנה, כשלא היו לנו מוסדות ספרדיים כמעט, וכיום רואים איזו פריחה עצומה. יש לנו ב"ה היום אפשרויות לעזור ולפתח יותר. נפילת הממשלה הקודמת שחרתה על דגלה את הרס החינוך החרדי היא בגדר נס. הם תכננו וניסו למחוק הכל. אין לי ספק שמרן זיע"א בשמים פעל להפלת הממשלה, כשראה איך כל מפעל חייו עומד לרדת לטמיון חלילה. כעת, תפקידנו לאזור עוז ולהשתמש במשאבים כדי להמשיך את התנופה הרוחנית בכל מקום".

השר בישר לציבור, כי בתקציב האחרון הושגו הישגים גדולים לרשת החינוך 'בני יוסף', בניהולו של חיים ביטון, אשר יתקנו עוולות של שנים ויתנו לילדים שלנו את מה שמגיע להם בדין. כמו כן בישר על תכנית  במסגרתה יוכלו המועצות הדתיות בשיתוף עם העירייה ומשרד הפריפריה לתת פעילויות רוחנית והווי תורני לציבור, כמו שיעורי תורה, מסיבות ראש חודש ועוד.

משם יצא השר לביקור מיוחד במעונו של זקן המשגיחים הגר"ד יפה שליט"א. השר דרעי סיפר למשגיח על הסיור ברכסים הנחשבת לממלכת התורה בצפון. הגר"ד ברכו בחום שהסיעתא דישמיא תמשיך ללוות אותו בכל אשר יפנה.

לאחר הסיור נערכה ישיבה מקצועית בנוכחות נרחבת של רבני רכסים, המרא דאתרא הרה"ג יעקב מאיר זוננפלד שליט"א והמרא דאתרא הרה"ג משה תנעמי שליט"א שאף פתחו בדברי תורה ושבחים על פעילותו של דרעי למען המועצה ותושביה. ראש המועצה  רייך הודה במילים חמות לשר דרעי על פעילותו ללא ליאות למען המועצה והתושבים ברכסים, וציין במיוחד את החסות החמה שקיבל באמצעות משרד הפריפריה הנגב והגליל לאירועי התרבות התורניים הרבים שנערכו בחג הסוכות האחרון.

שר הפנים  הודה לרבנים ולראש המועצה על הברכות, שיבח את האחדות השוררת בין כולם והבטיח לבחון תוכנית כלכלית לתמיכה ברכסים הנותנת מענה כולל לסוגיות השונות העומדות לפתחה של המועצה ברכסים.

צילומים: יעקב כהן

השארת תגובה