בתל אביב הופתעו: שלושים ושמונה התוועדויות

לא פחות משלושים ושמונה התוועדויות לכבוד י"ט כסלו, חג הגאולה של האדמו"ר הזקן בעל התניא, נערכו בעיר תל-אביב–יפו השנה. צפו בתיעוד

לא פחות משלושים ושמונה התוועדויות לכבוד י"ט כסלו, חג הגאולה של האדמו"ר הזקן בעל התניא, נערכו בעיר תל-אביב–יפו השנה, על-ידי שלוחי חב"ד מנהלי בתי חב"ד בעיר תל אביב – יפו. גולת הכותרת היתה ההתוועדות המרכזית, בבית-הכנסת חב"ד "גאולת ישראל – היכל משה", אליה זרמו שש מאות אנשים נשים וטף מתושבי העיר, מכל החוגים – ליטאים וחסידים מחצרות שונות, אשכנזים וספרדים, דתיים ושאינם חובשי כיפה – שחגגו כתף אל כתף, יחד עם בני משפחותיהם, את חג הגאולה החסידי.

על החגיגה הגדולה ניצחו השלוחים ר' יצחק ביר ור' יחזקאל גבירץ מאגף הפעילות של מרכז חב"ד תל אביב בראשותו של הרב יוסף גערליצקי השליח הראשי ורב קהילת חב"ד.

על מלאכת ההנחייה והסברי תכני החג בלשון ברורה לקהל המגוון, הופקד השליח הרב שאול רייצס, ראש כולל תפארת זקנים לוי יצחק בעיר שלאחר מילות פתיחה הזמין את זקן השלוחים הרה"ח הרב שלום בער בוטמן לאמירת פרקי תהילים לזכות תושבי העיר וארץ הקודש פסוק בפסוק יחד עם הקהל הרב שעמד על רגליו.

דברים נלהבים על משמעות "הפצת המעיינות חוצה" בדורנו נשא הרב גערליצקי, הפצת המעיינות אמר הרב גערליצקי אינה רק לימוד חסידות ברבים אלא היא כוללת את הפצת קיום המצוות של 'עשרת המבצעים' הידועים וחינוך ילדי ישראל לגאווה יהודית אמיתית.

את הנאום המרכזי נשא הרב יוסף צבי סגל, ראש כולל לדיינות 'צמח צדק' שבירושלים העתיקה. במתק לשונו היטיב הרב סגל לתאר את דמות הפלאים של בעל התניא, ושפע סיפורים והסברים על מהותו של י"ט כסלו, והמסר שהוא נושא בחובו לכל אדם בחייו האישיים וחיי משפחתו.

השארת תגובה