אירועי אומן: הפוליטקאים פנו לנשיא ולשגרירים

בעקבות אירועי האנטישמיות הלילה באומן אמר שר הפנים כי יפנה לנשיא אוקראינה "לפעול במהירות נגד הפורעים". סגן שר החינוך פנה לשגריר ישראל במדינה וביקש ממנו למסור לרה"מ האוקראיני את "הזעזוע מהמעשה החמור". וגם: לפיד גינה ושוחח עם שגריר אוקראינה בארץ

אירועי אומן
אירועי אומן

האנטישמיות באומן: בעקבות אירועי הלילה (רביעי), במהלכם תקפו גלוחי ראש אנטישמים מתפללים בציון רבי נחמן מברסלב והשליכו של ראש חזיר חרוט בצלב קרס, מגיב שר הפנים אריה דרעי ואומר כי יפנה לנשיא אוקראינה. סגן שר החינוך מאיר פרוש הוסיף, כי פנה לשגריר ישראל באוקראינה שישוחח עם ראש הממשלה שם.

• גז מדמיע לעבר המתפללים וראש של חזיר על הציון

דרעי אמר הבוקר, "הזדעזעתי עד עמקי נפשי לשמוע על החילול הנורא והברברי שנעשה הלילה בציון הקדוש של רבי נחמן באומן. אפנה היום לנשיא אוקראינה לפעול במהירות נגד הפורעים ולהגביר את השמירה במקום".

כאמור, סגן השר מאיר פרוש, שוחח עם שגריר ישראל באוקראינה,  מר אלי בלוצרקובסקי, וביקש ממנו "למסור לראש הממשלה שם, את הזעזוע של כל חלקי העם בישראל, עקב המעשה החמור, האנטישמי והנפשע על ציונו הקדוש של רבי נחמן זי"ע באומן".

מי שהצטרף לשלל הגינויים הוא יאיר לפיד, יו"ר סיעת יש עתיד. לדבריו, הוא "פנה הבוקר לשגריר אוקראינה בישראל, נדולונקו וקרא לו לחקור במהירות את האירוע האנטישמי שהתחולל הלילה ליד הקבר של רבי נחמן מברסלב ודרש ממנו כי ממשלת אוקראינה תפעל במהרה לשמירה על המבקרים היהודים במקום.

"הזדעזעתי הבוקר לשמוע על האירוע האנטישמי, המבחיל והאלים שארע במתחם קבר הרבי נחמן מברסלב באומן באוקראינה. האירוע שהתרחש הלילה הוא בלתי נסבל ומזכיר ימים אפלים ביותר בהיסטוריה של העם היהודי באירופה. אני מצפה ממשלתך לגנות את האירוע ולפעול בנחישות על מנת לתפוס את המבצעים ולהעמידם לדין במהירות", אמר לפיד לשגריר והסיף, "יהודים רבים מבקרים בקבר הרבי נחמן מברסלב באוקראינה במהלך השנה כפי שאתה יודע. על הממשלה האוקראינית לדאוג לאבטחת המקום ואבטחת המבקרים ולדאוג כי אירועים כאלו לא יחזרו".

השארת תגובה