השביתה ברשויות המקומיות: דיון בהול במשרד רה"מ

למרות השמועות, מרכז השלטון המקומי ישבית מחר את שירותי הרשויות המקומיות ברחבי הארץ מלבד ירושלים. הסיבה: מחאה על קיצוץ בתקציבי מאזן לרשויות המקומיות

כאן שביתה. צילום כח לעובדים
כאן שביתה. צילום כח לעובדים

באם לא יושג סיכום ברגע האחרון, הרי שממחר בשעה 6 בבוקר תתקיים שביתה ענקית של מרכז השלטון המקומי, זאת במחאה על הקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה הגורם לקיצוץ בעיקר ברשויות המקומיות. כוונת השביתה נובעת מחמת קיצוץ רוחבי של 230 מיליון שקלים מתקציבי האיזון של השלטון המקומי. באוצר טוענים כי מתקציבי האיזון ייגרעו 37.7 מיליון שקל בלבד.

הערב, נפגשו נציגי השלטון המקומי ונציגי משרד האוצר אך פגישתם הסתיימה בשעה 21:00 ללא תוצאות. עם זאת, נציגי השלטון המקומי נקראו לשיחה עם ראש הממשלה ויתכן כי יושג סיכום בשעות הקטנות של הלילה.

במסגרת השביתה מחר לא תהיה קבלת קהל במוסדות העירייה, לא יסופקו שירותים לאזרח כולל מחלקות הרווחה, לא תפונה אשפה מהפחים ברחובות ועובדי הניקיון לא יעבדו, פקחי עירייה לא יעבדו, לא יתקיימו לימודים בתיכונים, הלימודים בבתי הספר היסודיים יתקיימו ללא שירותי מזכירות, תברואה ואבות הבית, גני הילדים לא יפעלו ומערך הסעות התלמידים יושבת.
במרכז השלטון המקומי הודיעו הערב כי בניגוד לשמועות, השביתה תצא אל הפועל, "בשעה האחרונה הופצה הודעת שווא בתפוצה רחבה מצד גורמים אינטרסנטיים על ביטול השביתה, זו עדות נוספת לשפל הגדול של פקידי האוצר ושולחיהם בניסיון להמשיך ולפגוע ברשויות החלשות במדינת ישראל".

עוד נכתב בהודעה כי "אין שום סיכום לפתרון המשבר של תקציבי האיזון, שבמעשה עורמה קוצצו מהרשויות המקומיות. כל זמן שמשרד האוצר לא יעמיד את התקציב הנדרש – השביתה תימשך כמתוכנן".

יו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך בשלטון המקומי, אבי קמינסקי, אמר כי "הקיצוץ שיוחל על תקציב החינוך ברשויות המקומיות מביא ל'הכנסת יד לכיסן' ולהקטנת אפשרויות למתן השירותים לתושבים בהם קיצוץ בשירותי ניקיון, אבטחה, סייעות ומזכירות. פעולות אלו יובילו לפגיעה בפעולות לטובת הקהילה והחברה ובסופו של דבר פגיעה בתושבים עצמם".

השארת תגובה