דרעי לתלמידים בטבריה: "אתם גדולים מרבי עקיבא"

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי, ביקר היום עם (שלישי) עם צמרת לשכתו וראשי 'אל המעיין', בעיר טבריה, השר ביקר במוסדות החינוך התורניים ונפגש עם ראש העיר • צילום: יעקב כהן

השר דרעי
השר דרעי

"באתי לכאן לקים את צוואת המוהרא"ש זצוק"ל", אמר יו"ר ש"ס השר דרעי לתלמידי ת"ת 'ילדי חן' ביבניאל, "הבוקר, לפני שהגעתי לכאן פקדתי את ציונו הקדוש. זכיתי לקרבה מיוחדת ממנו והוא הרעיף עלי אהבה. התפללתי שהוא יסייע לי מלמעלה להגשים את שאיפתו. הדבר שהיה הכי חשוב לו זה החינוך, על זה מסר את נפשו ועבר ייסורים קשים, וכיום אני כל כך מצטער שהוא לא אתנו. כמה הוא ציפה שאחזור לפעילות ציבורית, רציתי שאראה שאנחנו מגשימים את שאיפתו ובונים את מוסדותיו במבני קבע".

את הדברים אמר השר אריה דרעי במסגרת סיורו בערי הצפון. אל השר התלוו צמרת משרדי הפנים והנגב והגליל, מנכ"ל תנועת ש"ס ורשת החינוך "בני יוסף" חיים ביטון, מנכ"ל אל המעיין משה אילוז ועוד. על הביקור ביבניאל הופקד יו"ר ש"ס בעיר ומחזיק תיק תרבות תורנית אבי בן חמו.

תלמידי הת"ת קיבלו את השר בשירת 'וכל אשר יעשה יצליח' בחצר המוסדות, ובכיתות הפתיעו אותו התלמידים בשירה מרגשת של נוסח המצבה החקוק על קברו של הצדיק מיבניאל זצוק"ל. ראש מועצת יבניאל מר רוני כהן הציג בפני השר את התכניות הקיימות לגבי מוסדות החינוך במקום. השר התרשם מאד מרמת החינוך ביבניאל הנשקף מפני הילדים, המוענק במוסדות 'ילדי חן' לבנים ו'בית פייגא' לבנות של רשת 'בני יוסף', אך דרש להאיץ את בניית מבני הקבע למוסדות. "הילדים הם קודמים לכל הצרכים", אמר השר. חיים ביטון בישר במקום, שכבר בשנה הבאה ייבנו בעז"ה 16 כיתות לימוד חדשות, כאשר המטרה הסופית שכל מוסדות החינוך יעברו למבני קבע.

לפני שעזב את יבניאל, חנך השר דרעי סניף חדש של 'אל המעיין' בעיר, שבו יתקיימו שיעורי תורה ופעילויות חינוכיות לנוער. כמו כן ביקר בסניף מד"א בישוב.

משם המשיך השר דרעי לביקור בעיר טבריה, בלוויית ראש העיר מר יוסי בן דוד, ומ"מ יו"ר ש"ס בעיר אליהו זיגדון שניצח על הביקור.

השר ביקר במוסדות החינוך 'בת מלך' לבנות ו'תפארת טבריה' לבנים, שם התקבל בקבלת פנים חגיגית ע"י תלמידי הת"ת. השר דרעי העלה על נס את פעילותו של מנהל המוסדות הרב דוד דרלי, שהקים תלמוד תורה לתפארת העיר. "כל היום חונן ומלווה וזרעו לברכה", אמר השר והוסיף לתלמידים: "אתם זוכים ללמוד על קברו של רבי עקיבא הנמצא בסמוך. רבי עקיבא היה גדול ממשה רבינו אבל אתם גדולים מרבי עקיבא, כי רבי עקיבא עד גיל ארבעים לא למד תורה והיה עם הארץ ואילו אתם כבר בגיל צעיר למדנים וידענים מופלגים. אתם המנהיגים העתידים של עם ישראל. זה מה שאנחנו מצפים ממכם. המקום הזה הוקם במסירות נפש ומכאן יצאו תלמידי חכמים שיאירו את הדור".

בישיבה מיוחדת עם בכירי העיריה, שמע השר דרעי את צרכי העיר הנמצאת בתכנית הבראה, והבטיח לסייע בכל האמצעים העומדים לרשותו, כולל פיתוח התיירות בעיר. יחד עם זאת, קרא השר לא להזניח את פיתוח התשתיות של העיר כמו מדרכות, הצללות ועוד, וכי הוא יפעל להבאת תקציבים מיוחדים לנושא.

את הביקור בטבריה חתם השר במפגש רבנים וראשי קהילות בעיר, יחד עם מ"מ ראה"ע אליהו זיגדון. במפגש העלו הרבנים את הפעילות החינוכית הנעשית כיום בטבריה, במסגרת אל המעיין ותנועות נוספות, והעלו דרישות נוספות. השר דרעי המריץ אותם לפעול בעוז מול העירייה ומול משרדי הממשלה, כדי להשיג יותר פעילויות תרבות והווי חינוכי לדור הצעיר של תושבי טבריה.

השארת תגובה