"העברת השגרירות ומינוי פרידמן יבעירו את האזור"

"הוושינגטון פוסט", העיתון הנפוץ ביותר בארה"ב פתח בקמפיין נגד העברת השגרירות ומינוי דייויד פרידמן לשגריר בישראל, לדבריהם שני נשיאים בעבר הבינו כי העברת השגרירות כרוך בסערה דיפלומטית ובליבוי הסעסוך הישראלי פלסטיני

דיויד פרידמן - שגריר אר"ב בישראל, הנכנס.
דיויד פרידמן - שגריר אר"ב בישראל, הנכנס.

נראה כי הדמוקרטים, אינם מסוגלים לעכל את השינוי האידיאולוגי שעומד לחולל הנשיא הנבחר דונלד טראמפ במדיניות הממשל ובסדר העדיפות שהוא עומד לייצג בניגוד לרוח הפקידות שנשבה בקרב חדרי הבית הלבן במהלך העשורים האחרונים.

הבוקר הקדיש עיתון ה"וושינגטון פוסט" שתמך לאורך קמפיין הבחירות בקלינטון, ומזוהה עם הצד הדמוקרטי, לא פחות משלושה טורי פרשנות בהם יצאו הלבלרים ותקפו את מדיניות הממשל הנכנס תוך שהם מעלים תהיות בכל הנוגע להבנת טראמפ ואנשיו את תמונת המצב נכוחה במזרח התיכון.

בדברי הפרשנות העלו הכותבים, ג'רמי בן-עמי יו"ר ארגון השמאל ג'יי סטריט, הפרשן המדיני של העיתון ריצ'ארד כהן וכן מאמר נוסף שפורסם כמאמר מערכת ביקורת רבה על הודעת טראמפ כי יעביר את השגרירות לירושלים.

לדבריהם, שני נשיאים לשעבר, בוש וקלינטון, היה בידיהם הדבר להשלים את המהלך, אלא שהבינו כי המהלך עשוי לגרור לתגובות שליליות נגד ארה"ב וישראל ברחבי העולם.

באשר למינוי דייויד פרידמן הועלתה התהייה, כי "קשה לדעת אם טראמפ שקל את השלכות מעשיו, ותרשו לנו להאמין שעם פרידמן כיועצו התשובה שלילית".

הם מאשימים, כי "לפרידמן נטייה לתקוף באכזריות ולגנות את אלו שלא מסכימים איתו. וכראיה מביאים הם לדוגמא את ההשוואה בין אנשי 'ג'יי סטריט' לקאפו כשהתבטא באחד הראיונות כי 'הם הרבה יותר גרועים מהקאפו'".

במאמר המערכת תהו כי "קשה לדמיין איך פרידמן, שאינו בעל ניסיון דיפלומטי, יצליח ליצור יחסים בונים עם רוב הישראלים, שאינם חולקים את האידיאולוגיה הקשה שלו".

 

השארת תגובה