תיכון "בן גוריון" בפרוייקט הנצחת השואה

המרכז העירוני לחקר, תיעוד והנצחת השואה, פתח בפרויקט תיעוד ניצולי שואה בשיתוף תיכון בן גוריון.

ראש העיר איציק ברוורמן בפרויקט תיעוד בן גוריון
ראש העיר איציק ברוורמן בפרויקט תיעוד בן גוריון

באוגוסט האחרון יצאו מאה ועשרים תלמידים מתיכון בן גוריון בעיר למסע לפולין. כהכנה למסע ובשיתוף פעולה עם המרכז העירוני לחקר, תיעוד והנצחת השואה בניהול אגף התרבות- מנהל התרבות בעיריית פתח תקווה התלמידים חולקו לזוגות וכל זוג תיעד ניצול שואה תושבי העיר.

מיכל אפרתי מנהלת בית הספר וכדור שלישי לניצולי שואה ראתה חשיבות רבה לכך שהתלמידים חולקו לזוגות ופקדו את בתיהם של ניצולי שואה אשר פתחו את ליבם בפני התלמידים אשר תיעדו את סיפורם. התלמידים ערכו את התיעודים כעבודות אשר הוצגו בתערוכת תיעוד ניצולי שואה ביום שישי האחרון במבואת היכל התרבות בפתח תקווה. הורים וניצולי השואה התרגשו ונפעמו לנוכח העבודות.

תלמידי התיכון בליווי צוות בית הספר ומנהלת המקהלה תמר עוז הכינו טקס מרשים ומרגש. התלמידים הקריאו יומן מסע אישי אותו הם כתבו בעקבות המסע והמפגש עם הניצולים, הוקרנו קטעי וידאו מהמסע והמקהלה הבית ספרית הופיעה גם כן. רוני מאור אחד מניצולי השואה שתועד סיפר שתי תמונות חזקות מחייו וריגש את הקהל מנהלת המשלחת אודליה איתח ואורנה המר היועצת הבית ספרית ליוו את התלמידים לאורך כל הדרך.

ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן השתתף באירוע ועבר בין העבודות שהוצגו בהיכל. יו"ר המרכז מר משה פלדמר אמר כי "בעיר פתח תקווה חיים כ- 2700 ניצולי שואה וחובה עלינו לשמוע ולתעד את סיפורם והתיעודים יועלו לאתר האינטרנט של המרכז להנצחת השואה.כמו כן, התערוכה תוצג שנית באירועי יום השואה בחודש אפריל בכוונתי ליזום מהלך דומה שאותו יעברו כל בתי הספר שמוציאים משלחות לפולין כחלק מההכנה למסע. אין ספק כי התלמידים עברו חוויה אישית מרגשת לצד לימוד הנושא".

השארת תגובה