חוק הלאום: ארה"ב מתנגדת

דובר מחלקת המדינה האמריקאי התייחס אמש לחוק הלאום ואמר: "אנחנו מצפים שישראל תשמור על עקרונותיה הדמוקרטיים" ■ אלקין בתגובה: "אנחנו המדינה הדמוקרטית היחידה במזה"ת, נוכל לשמור על יסודות דמוקרטים".

מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי
מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי

לאחר הסערה שעורר חוק הלאום בממשלה, כאשר השרים בממשלה מתווכחים על העברת החוק, עתה גם בארה"ב מתנגדים לחוק.

אתמול התייחס דובר מחלקת המדינה האמריקנית ג'ף רתקה לחוק ואמר כי  "החוק עוד רק בתחילת דרכו ומדובר בשלב מוקדם, אבל העמדה של ארצות הברית הייתה ונשארה שישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, ואנחנו מצפים שישראל תשמור על עקרונותיה הדמוקרטיים". אמר דובר מחלקת המדינה.

בתגובה לדברים אמר יוזם החוק ח"כ זאב אלקין כי "כשבמשך הימים האחרונים הותקפתי הלוך וחזור על ידי אנשי השמאל בפוליטיקה ובתקשורת, בעקבות קידום חוק "הלאום", לא התרגשתי יותר מדי".

אבל הערב אמר אלקין "נדהמתי לגלות  שחוק "הלאום", שאני מנסה לקדם במשך מספר שנים יחד עם חברים רבים, ושהשבוע צלח משוכה מאוד חשובה בדרך לספר החוקים של מדינת ישראל בעקבות האישור ברוב גדול בממשלת ישראל, החוק הזה באופן מפתיע משך את האש גם של הממשל האמריקאי". אמר אלקין.

אלקין הוסיף: "אני מודה לבני בריתנו במחלקת המדינה האמריקאית שדווקא בימים אלה מצאו זמן להתפנות מהעיסוק במניעת הגרעין האיראני, בהתמודדות עם האסלאם הקיצוני הטרוריסטי נוסח דעאש או אל-קעידה ומהתמודדות מול רודן בדמשק שהשתמש בנשק כימי מול האוכלוסייה של ארצו ולהקדיש את תשומת הלב לבעיה הכי "אקוטית" במזה"ת ובעולם כולו: ללמד קצת דמוקרטיה את הציבור הישראלי. הייתי ממליץ להם להסיר את הדאגה מליבם. אנחנו כאן במדינת ישראל, המדינה הדמוקרטית היחידה במזה"ת, נוכל לשמור על יסודות דמוקרטים כפי שעשינו במשך עשרות שנים בתנאי מלחמת קיום בלתי פוסקת, גם בלי עזרה". אמר אלקין.

השארת תגובה