גלריה • דרעי ביקר בבית שאן: "אתם העתיד שלנו"

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי, ביקר היום בבית שאן, במהלך הביקור נפשג עם ראש העיר רפי בן שטרית, וסייר במוסדות התורניים בעיר בליווי צמרת ש"ס • צילום: יעקב כהן

"אתם העתיד שלנו, את כל המשאבים אנחנו משקיעים רק בכם, בחינוך. אתם העתיד שלנו. כל הפעולות שאנו עושים זה רק בשבילכם, כדי להצמיח דור חדש לתפארת". את הדברים אמר היום יו"ר ש"ס ושר הפנים הרב אריה דרעי, בפני תלמידי מוסדות 'ישועה ורחמים' של רשת החינוך בני יוסף בבית שאן במסגרת סיור רשמי שקיים בעיר. אל השר התלוו סגן שר הפנים הרב משולם נהרי, מנכ"ל תנועת ש"ס ורשת החינוך 'בני יוסף' חיים ביטון, ומנכ"ל אל המעיין משה אילוז.

את פני פמליית השר קיבל ראש עיריית בת ים רפי בן שטרית, רב העיר הרב יוסף יצחק לסרי, וכן סגן ומ"מ ראש העיר מטעם ש"ס פנחס בדוש, שניצח על ארגון והצלחת הביקור.

את הסיור פתח שר הפנים בסיור במוסדות החינוך "חסד ורחמים" המפארים את העיר, בניהולו של הרב שמעון נגר. באירוע קבלת הפנים שנערך בבית הספר לבנות, צפה השר בהתרגשות במאות התלמידות המתחנכות בדרך ישראל סבא. "מחמם את הלב לראות אתכן ממשיכות בדרך האמהות הקדושות", אמר השר דרעי לתלמידות. לאחר מכן סייר השר בתלמוד תורה לבנים והתרשם מרמת הידיעות של התלמידים. השר הבטיח לדאוג לתנאים טובים יותר עבור מבנה תלמוד התורה, כיאה לבני מלכים.

משם עבר השר לביקור במרכז לקשיש והתפעל מפעילות החסד והרווחה הנעשית במקום לטובת האזרחים הוותיקים. בישיבת עבודה מיוחדת שהתקיימה בבניין עיריית בית שאן, השתתפו בכירי העירייה. ראש העיר קידם בברכה את השר האורח ואמר כי צוות משרד הפנים והעוזרים קשוב ונמרץ ומטפלים בצרכי העיר. השר דרעי: "בית שאן עשתה כברת דרך יפה בדרך לרשות עצמאית. אני מתרשם שהעירייה עושה הכל כדי להיות איתנה יותר. תמשיכו עם התכניות ואנחנו נמשיך בסיוע לעיר. אני משוכנע שב-2017 מצבכם יהיה טוב יותר".

בהמשך הניח השר אבן הפינה לבית מדרש "זוהר התורה" ומרכז חסד עירוני לתושבי העיר, וכן ביקר במוסדות 'חנוך לנער' של אל המעיין בניהולו של הרב פנחס בדוש. השר צפה בנערים במשחק הסנוקר והרעיף עליהם אהבה. "יש בכם יכולות", אמר השר לנערים, "תאמינו בעצמכם ותגיעו רחוק".

בארוחת צהרים שנערכה לכבוד הפמליה פתח רב העיר, הרב יוסף יצחק לסרי ואמר: "רבי אריה שומר על גחלת התורה. רואים זאת בכל המאבקים של היהדות, כמו נושא הכותל ועוד. בית שאן היא עיר מסורתית, אין כמוה ביחסים המיוחדים בין דתיים לשאינם. אין שום חנות פתוחה בשבת והכל נעשה בדרכי נועם ובאהבה".

סגן ראש הרב בדוש סיפר על המהפכה הרוחנית שעברה בית שאן. "כשהגעתי לעיר, בשבתות הכבישים היו מלאים במכוניות עם מוזיקה רח"ל. כיום ב"ה, בתי הכנסיות מלאים בשיעורי תורה והרחובות שקטים. הכל בזכות הפעילות של אל המעיין בקרב נוער, צעירים ופנסיונרים".

השר אריה דרעי סיכם את הביקור ואמר: "אני יוצא מכאן בתחושה טובה. יש כאן אחדות נפלאה. המרכז הרוחני שהקמתם לצעירים הוא דבר גדול המעלה את כבודה של בית שאן. בניתם אותו בתנאים קשים וכעת יהיה לכם יותר קל. לראש העיר יש צוות טוב שלוקח את העיר למקום נכון. אני מקווה לסיים בזמן הקרוב את תכנית הצפון וכך נוכל לסייע לכם יותר".

2 תגובות
  1. \זה לא רשע?

  2. נסים זמיר אכן נפגש עם ראש העיר וערכו הפגשות לקראת שנת התקציב 🙂

השארת תגובה