"לא בטוח שבשריפה הבאה, יהיה לאוצר איך לשלם"

ח"כ מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני) אומר היום בדיון שנערך בוועדת הכספים על חוק ההסדרים, "לא בטוח שבשריפה הבאה, יהיה לאוצר איך לשלם", טרכטנברג מציע להכניס את החוק לפיצוי נזקי טבע כסעיף בחוק ההסדרים.

מנואל טרכטנברג
מנואל טרכטנברג

ח"כ טרכטנברג אומר היום (שלישי) בישיבה בוועדת הכספים של הכנסת: "לא בטוח שבשריפה הבאה, אם חלילה תקרה, יהיה לאוצר איך לשלם". הדיון התקיים בעקבות הצעתו של ח"כ פרופ׳ מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני), להכנסת החוק לפיצוי נזקי טבע לחוק ההסדרים.

טרכטנברג אומר ל'כל הזמן': "הסעיף הזו מוצע כמסקנה מאירועי השריפות בחודש שעבר, ובא לתת לממשלה את הכלים המשפטיים אם חלילה יתרחש אסון בסדר גודל כזה שוב, מבלי להישען על כך שמדובר בפעולות איבה."

על פי ההצעה, מי שביתו ייפגע באירוע שיוגדר כנזק טבע יקבל פיצוי בגובה 70% מהמדינה, ואם ביתו מבוטח יקבל פיצוי מלא מחברת הביטוח.

לטענת טרכטנברג: "אם חלילה יהיה עוד אסון כזה לא בטוח שנוכל לשלם. ההצעה הזו מנוסחת באופן שמעודד את האזרחים לבטח את ביתם, אך המדינה גם לוקחת אחריות במצב של אסון טבע לאומי."

בעקבות הצעתו של ח"כ טרכטנברג פנה יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני לנציגי האוצר ואמר: "הצעתו של ח"כ טרכטנברג היא הצעה טובה כי היא מציבה את חברות הביטוח במרכז, והיא זולה מההצעה שלי. אני מבקש מכם לחשוב על זה ולשוב עם תשובה".

השארת תגובה