הושגה פשרה לחלוקת נכסיו של המיליונר אגאייר

סוגיית רכושו של המיליונר גומא אגייאר שנעלם לפני כשנתיים שהייתה מוקד לחילוקי דעות במשפחה, באה לפתרונה עם השגת פשרה שאותה אישר בית המשפט בפלורידה ■ אגאייר הותיר אחריו נכסים בשכונת ממילא, ימין משה והרובע היהודי והם יתחלקו בין כולם

גומא אגאייר בעת ביקורו בחצר תולדות אברהם יצחק. צילום אלי סגל
גומא אגאייר בעת ביקורו בחצר תולדות אברהם יצחק. צילום אלי סגל

לפני כשנתיים נעלמו עקבותיו של המיליונר גמא אגייאר, שהתקרב לדת בשנותיו האחרונות.
אגאייר שהתגורר בירושלים, יצא לשייט באגם פורט לורדייל בפלורידה, ומאז נעלם ולא הותיר אחריו כל שמץ מידע. המשטרה המקומית פתחה בחקירה ולאחר מספר שבועות קבעה, כי ככל הנראה אגייאר טבע ומת.
מאז, התעוררו חילוקי דעות בין בני המשפחה איך יחולק הממון הרב שהשאיר אחריו. בשבוע שעבר, הגיע הדיון המשפחתי לקיצו, כאשר בית המשפט בפלורידה אישר את הסכם הפשרה אליו הגיעו בני המשפחה. על פי ההסכם, הרכוש יחולק בין ג'יימי אגייאר, אשתו של גומא, אמו ואחיותיו אלן, אדריאנה ואנג'ליקה. בית המשפט בפלורידה נדרש לכך, שכן הוא צפוי להכריז בחודש הקרוב על פטירתו, משום שעד כה לא נמצאה גופתו, שנעדרה כאמור במדינה.

אשתו של אייגאר, ג'יימי שיוצגה על ידי עו"ד אפי אברמזון, תקבל לידיה את הפנטהאוז הענק והמפואר בשכונת ממילא, ששופץ ועוצב בעלות גבוהה. האם אלן ושתי האחיות של גומא, שיוצגו על ידי עו"ד מאיר הלר, יקבלו שמונה דירות שהיו בבעלות הטייקון בשכונת ימין משה וברובע היהודי, על פי הערכת שמאי, ערכם של שמונת הנכסים נאמדים ב- 27 מיליון דולר ואילו הבית בממילא שווה 17 מיליון דולר. כ־15 נכסים אחרים של אגאייר יחולקו על פי המפתח הבא: שליש מהנכסים יעברו לבעלות ג'יימי, שליש יעברו לארבעת ילדיו והשליש האחרון יימסר לאלן אגייאר ובנותיה. מכירת כל הנכסים תעבור לטיפולו של עו"ד הלר, שישמש כמנהל העיזבון.

בימים הקרובים, אמורים הצדדים לפנות לבתי המשפט בישראל, שגם בהם הוגשו תביעות במקביל לבית המשפט בפלורידה, כדי שיאשרו את הסכם הפשרה.

השארת תגובה