טראמפ שוקל ברצינות העברת השגרירות לירושלים

האם נשיא ארה"ב הנבחר יממש את שהבטיח, להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים? לדברי מנהלת הקמפיין ששותפה להליך גיבוש הממשל החדש, נושא העברת השגרירות נמצא בהחלט על סדר יומו של הנשיא הנבחר

שגרירות ארה"ב בתל אביב. צילום: ויקפדיה
שגרירות ארה"ב בתל אביב. צילום: ויקפדיה

מנהלת קמפיין הבחירות של הנשיא הנבחר דונאלד טראמפ, קליאן קונאווי גילתה היום, כי העברת שגרירות ארה"ב לירושלים נמצאת בעדיפות גבוהה אצל טראמפ וכי שמעה אותו מדבר על כך בשיחות סגורות.

לדבריה של קנאווי, אין ספק כי המהלך צפוי להתקבל בישראל בהערכה גדולה וכי ללא ספק גם ישראל וגם העם האמריקני יביעו סיפוק משותף מן המהלך.

כזכור במהלך קמפיין הבחירות הביע טראמפ לא אחת אמירה שעוררה גלי סערה בישראל ובעולם הערבי, כאשר התבטא כי במידה ויבחר לנשיאות יעביר את שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים בירת ישראל.

נזכיר, כי בשנת 1999 חתם הנשיא דאז בוש, על חוק המחייב את העברת השגרירות מארה"ב לי-ם אלא שסעיף קטן בחוק מאפשר לנשיא המכהן להאריך בשנה את המצב הקיים.

רק לפני כשבוע דווח, כי הנשיא אובמה חתם על הצו המאריך את משך פעילות השגרירות במשכנה הנוכחי בתל אביב.

במקביל, השגריר הפלסטיני באו"ם, ריאד מנסור, הזהיר בחודש שעבר בכנס במכון מחקר בוושינגטון כי אם טראמפ יממש את הבטחתו, הפלסטינים ימררו את חייה של ארה"ב במוסדות האו"ם. "אם יתקיפו אותנו על ידי העברת השגרירות לירושלים זה יהווה הפרה של החלטות מועצת הביטחון ושל החלטת העצרת הכללית של האו"ם 181, שנוסחה על ידי ארה"ב", אמר מנסור.

לדבריו, "המשמעות תהיה הפגנה של תוקפנות כלפינו. אם הם יעשו זאת, אף אחד לא יוכל להאשים אותנו בהפעלת כל כלי הנשק שיש לנו באו"ם כדי להגן על עצמנו. ויש לנו הרבה כלי נשק באו"ם".

 

השארת תגובה