"המשמעות של מינויים פוליטיים – 2 בתי סוהר למקורבים"

יו"ר האופוזציה הרצוג תקף את נתניהו על הוועדה למינויים פוליטיים ואמר: "המשמעות של התאמת מכרזים למקורבים היא תוספת של 100 חוקרים במשטרה ושני בתי סוהר למקורבים". לבני: "מושחתים נמאסתם"

הרצוג במסיבת העיתונאים הערב (צילום מסך)
הרצוג במסיבת העיתונאים הערב (צילום מסך)

יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג, תקף בפתח ישיבת הסיעה את ראש הממשלה נתניהו, זאת על רק פרסום דו"ח העוני של לתת.

"הבוקר פורסם דו"ח העוני האלטרנטיבי בישראל של ארגון לתת. לפי סקר עמדות של הציבור הרחב, הנשאלים מעניקים לראש הממשלה ציון "נכשל" על הטיפול בעוני", אמר הרצוג. "בישראל של ממשלת נתניהו חיים 2.5 מיליון ישראלים וישראליות, ימין ושמאל כאחד, שלא מסיימים את החודש. מיליון ילדים שחיים מתחת לקו העוני, עשרות אלפי אימהות חד הוריות שמוותרות על ארוחה ביום ומאות אלפי זקנים להם אין כסף לאוכל ולתרופות. את דו"ח אלאלוף צריך היה לחוקק כחוק בכנסת בצורה מלאה".

הרצוג הוסיף: "במקום שנתניהו ושותפיו ייקחו אחריות ויודו בכישלונם, הם מאשימים כהרגלם את הארגון בהטעיית הנתונים לניפוח משכורות. היחידים שמנפחים את המשכורות פה הם המקורבים לנתניהו שגוזרים קופון על צוללות וספינות מכספי הציבור.

יו"ר  האופוזיציה התייחס גם לחוק הג'ובים ותקף: "כהרגלו של נתניהו, אתמול הוא מצא את האשמים החדשים בחוסר היכולת של הממשלה הזו לקדם את הרפורמות החברתיות-כלכליות הנדרשות במשק – והפעם על המוקד עובדי המדינה וחוק שירות המדינה. השירות הציבורי הוא הבסיס לשלטון תקין. עובדי המדינה אינם שק חבטות וכל פגיעה בהם היא פגיעה ביסודות המדינה של מדינת ישראל.

"המשמעות של התאמת מכרזים למקורבים היא תוספת של 100 חוקרים במשטרה ושני בתי סוהר למקורבים", עקץ.

לסיום אמר הרצוג: "אתמול נתניהו התראיין לתכנית טלוויזיה מוכרת בארה"ב – כשנתניהו אומר באנגלית שהוא עדיין מאמין בשתי מדינות זה עד ל-21 בינואר ורק באנגלית. אבל העיקר שעכשיו אפשר להחזיר את הנושא האיראני לסדר היום ולהסיח את דעת הציבור מהבדיקות ומהחקירות ומהעובדה שבבית ובעברית הוא ראש ממשלה רק בשם ובתואר ומי שמנהל פה את העסק בפועל אלו בנט\סמוטריץ'.

"המחנה הציוני ימשיך לשמש אלטרנטיבה לאזרחים בישראל ולהילחם נגד מדיניות הממשלה שמובילה לעוני, נגד התקציב, נגד החוקים הגזעניים והמפלים שהממשלה מנסה להעביר מדי יום ונגד הפגיעה בבית המשפט העליון ושירות המדינה".

גם ח"כ ציפי לבני תקפה את הקמת ועדת השרים שתאפשר מינויים פוליטיים ואמרה: "משילות זה ניהול טוב לטובת האזרחים.
מה שנתניהו רוצה זה לא עוד משרות אמון כדי לקדם את האינטרס הציבורי – אלא חלוקת שלל בין מקורבים וכאלה שיזדהו איתו פוליטית.

"תחת הכותרת משילות – נתניהו רוצה להחזיר אותנו לימי מרכז הליכוד של חלוקת גובים למקורבים של או לימים של הפנקס האדום. בין אם ליכוד או מפא"י, אלו ימים שבהם רק מי שחבר או מקורב לשלטון יכול להתקבל לתפקידים במגזר הציבורי.

"הציבור כבר הקיא את זה מתוכו ויקיא את זה שוב. מושחתים נמאסתם זה לא רק סלוגן – אלא תחושה ציבורית עמוקה. כשראש הממשלה רוצה למנות מאות מינויים פוליטיים ללא גבולות, כשהשרים מקימים ועדה למינויי מקורבים, כשמקורבים עוסקים בעניני ביטחון בשווי של מיליארדים – התמונה שמתקבלת זה של שלטון מסואב, שבע של מקורבים שמזמין את השחיתות להיכנס בדלת הראשית. אנחנו עומדים מול הדלת הזאת ואומרים שלציבור נמאס מהשחיתות".

השארת תגובה