"האבסורד המביך"; הצעת החוק השנויה במחלוקת

הצעת החוק של אמיר אוחנה לביטול תקני שירות לאומי בארגוני השמאל, אושרה בועדת השרים לענייני חקיקה. "מטרת החוק היא לחזק את המערכת החיסונית של ישראל, שנדמה כי נחלשה בעת האחרונה"

אמיר אוחנה | צילום: פייסבוק
אמיר אוחנה | צילום: פייסבוק

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את הצעת החוק של חבר הכנסת אמיר אוחנה המציעה לבטל את תקני שירות אזרחי לעמותות שמאל. מטרתה של הצעת החוק, שקיבלה את תמיכתו של ראש הממשלה, היא לא לאפשר לגופים המכפישים את מדינת ישראל, לקבל את הסיוע המוענק על ידי מתנדבים.

לדברי יוזם הצעת החוק, ח"כ אמיר אוחנה: "מטרת החוק היא לחזק את המערכת החיסונית של ישראל, שנדמה כי נחלשה בעת האחרונה – לדוגמא הטירוף שבאי היכולת להפסיק לספק תקני שירות לאומי גם לארגונים שפועלים במובהק ובמוצהר נגד מדינת ישראל, ובמימונן של ממשלות זרות".

ח"כ אוחנה בירך את ועדת השרים לענייני חקיקה שפעלה לדבריו בהתאם לשכל הישר ולהיגיון הבריא. "לאבסורד הזה שהביא את בצלם לקבל ממדינת ישראל שירות לאומי – נעשה סוף".

מתן פלג מנכ"ל תנועת "אם תרצו" אמר, "אישורה של הצעת החוק למניעת שירות לאומי בארגונים שעיקר מימונם מממשלות זרות היא תיקון הכרחי וחשוב. מדובר ביום היסטורי בו המחוקק משיב לידיו את הכוח להגן על ריבונותה של מדינת ישראל כנגד אלה הפועלים נגדה מבפנים. כעת יש לפעול לאישורה הסופי של הצעת החוק וזאת בכדי להפסיק את האבסורד הקיים והמביך הזה בו המדינה מממנת את עוכריה אשר גם ככה מתוקצבים במליוני דולרים מטעם ממשלות אחרות".

השארת תגובה