צפו: מבוגרי חסידי סאטמר התכנסו לשבת מיוחדת

בחצר סאטמר כינסו את כל החסידים בני ה-60 ומעלה, הדור הראשון של החסידות שנולד על אדמת ארצות הברית ולמד אצל דוד האדמו"ר שליט"א, בעל הדברי יואל זצ"ל. צפו בתיעו הענר

כפי שפורסם לראשונה ב'כל הזמן', כאלף חסידי סאטמר מעל גיל 60 השתתפו בשבת התאחדות מיוחדת במלון פלאזא בקונטיקט. השבת יוחדה לבני 60 ומעלה בדווקא, בתור תלמידי האדמו"ר הדברי יואל זצ"ל, הדור הראשון שנולדו על אדמת ארה"ב.

במהלך השבת העלו המשתתפים זיכרונות אודות הלימוד בצילו של האדמו"ר הדברי יואל זצ"ל ואודות הדיבוק חברים.

בערב שבת אחר חצות, החלו מאות מזקני החסידים לנהור למלון בקנוטיקט,  חלקם הגיעו ברכבם הפרטי וחלקם בתחבורה מאורגנת ומיוחדת. אחה"צ הגיע האדמו"ר שליט"א ובשמחה רבה קיבלו את פניו, לאחר מכן ליוו אותו בעת הכנת נורות שבת קודש באולם המלון, שהפך להיכל טישים והיכל בית מדרש.

כשעה לאחר הדלקת הנרות החלו כולם בתפילת מנחה וקבלת שבת, לאחר מכן השתרר תור ארוך לפני האדמו"ר שליטא, כשכולם עוברים לאחל 'גוט שאבעס'.  בשעה 7 בערב נכנס האדמו"ר לעריכת שולחנו הטהור, כאשר מסביב ישבו הציבור על טריבונות מיוחדות. במהלך הסעודה דיבר האדמו"ר מספר פעמים, כשעיקר הדברים הם על דוד הגדול, ועל בניית חצר החסידות מאפס.

לאחר ברכת המזון סיפר האדמו"ר סיפורים אישיים אודות דודו זצ"ל, ורק לאחר חצות הסתיים השולחן הטהור.
לפנות בוקר צעדו כולם יחד למקווה, מרחק של כחצי שעה. לאחר מכן נערכה הכנה לתפילה שכללה שיעורי תורה. בשעה 9 החל הציבור הענק את תפילת שחרית, שלאחריה נערך קידושה רבא וסעודת צפרא דשבת.

במהלך הסעודה ישב האדמו"ר עם הנוכחים הרבים ושוחח עמם, ואף ענה לשאלותיהם אודות דודו זצ"ל.

בין היתר שאל הרה"ג ר' שמואל דוד פרידמן שליט"א, מגיד שיעור בקול הלשון,  על סיבת עשיית ההפגנות בניו יורק ע"י הדברי יואל זצ"ל.  האדמו"ר שליט"א הסביר במשך כחצי שעה, איך ומתי ערכו הפגנות ושבימיו של דודו הדברי יואל לא נערכה יותר מ-5 הפגנות.
האדמו"ר שליט"א גם ביקש במיוחד שבזמני שמחה לא יתערבו מידי הרבה בענייני השמות ולא יהפכו ח"ו שמחת לבנים והנכדים לאבל וריב ומדון על קריאת השמות אחרי ההורים.

בהתרגשות מיוחדת התאספו הציבור לסעודה שלישית. אחרי הזמירות ואמירת ה' מלך (תמונה 39) כנהוג
התחיל האדמו"ר את דברי התעוררות לרעוא דרעווין, כאשר הוא מתחיל במאמר מבני יששכר חייב אדם לומר עישרתם עירבם הדליקו את הנר.  כבר עבדתם על עשירות וגם על עריבות החיים תזכרו שממש בקרוב ידליקו נרות לעילוי נשמתכם. האדמו"ר הזכיר את מה שכתוב שאל אביך ויגדך זקניך ויאמרו לך לא כתוב שאל זקניך? "לא צריכים לשאול", אמר האדמו"ר, "את הסבא רק להסתכל על פניו צריכים לראות איך נראה תלמיד של דודי ורבינו הדברי יואל זצ"ל".

האדמו"ר המשיך לעורר את לב הציבור עד כשעתיים אחרי יציאת השבת, לאחמ"כ התפללו מעריב והבדלה ואמירת ויתך לך ברב עם.

בסעודת המלווה מלכה נאם  הרה"ג ר' יוסף בנימין וואזנער שליט"א, אבד"ק סאטמר לונדון. גם האדמו"ר דיבר וביקש מכל אחד ואחד לא לשכוח לחזור לביתו להעביר לצאצאיו את אהבת התורה ואהבת הבורא ע"י דוגמא אישית. בסיום הסעודה פתחו כולם בשיר וריקוד ולאחר מכן עברו להפרד מהאדמו"ר שליט"א.

צפו בגלריה הנרחבת:

השארת תגובה