לראשונה: ארדן ודרעי מנעו מפעילת BDS להיכנס לארץ

שיתוף פעולה בין שר הפנים אריה דרעי לשר לבט"פ ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן הוביל למניעת כניסתה לארץ של פעילת BDS לארץ. זאת פעם הראשונה בלבד בה מדינת ישראל מסרבת כניסת תייר באופן מובהק על רקע פעילות נגד ישראל וקידום חרמות כלכליים

נתניהו ודרעי בחיפה
נתניהו ודרעי בחיפה

לראשונה: שיתוף פעולה בין השר לביטחון פנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן לשר הפנים אריה דרעי מנע כניסת פעילת BDS לארץ. הפעילה שנחתה בנתב״ג סורבה על רקע פעילותה בארגון מועצת הכנסיות העולמית, התומך בקידום חרם נגד ישראל.

הנוסעת, איזבל פירי, הינה נתינת מלאווי שנחתה בשעות אחר הצהריים בשדה התעופה בנתב״ג וביקשה להכנס באשרת תייר. מבדיקות שביצע המשרד לנושאים אסטרטגיים עולה כי מאז שנת 2002 מועצת הכנסיות העולמית מקדמת את תכנית EAPPI, שפעיליה מגיעים לארץ לתקופות קצובות ומקדמים פעילות אנטי ישראלית.

לאחר התייעצות בין שר הפנים, אריה דרעי, ורשות האוכלוסין וההגירה, הממונה על חוק הכניסה לישראל, לבין המשרד לעניינים אסטרטגיים, בהובלת השר גלעד ארדן, הממונה על הפעילות נגד חרמות כלפי ישראל, החליט השר דרעי על דעתו של המשרד לענינים אסטרטגיים לסרב את כניסתה של פירי לישראל.

מדובר למעשה בפעם הראשונה בה מדינת ישראל מסרבת כניסת תייר/ת באופן מובהק על רקע פעילות נגד ישראל וקידום חרמות כלכליים, תרבותיים ואקדמיים נגדה.

השר דרעי הבהיר כי הסמכות הנתונה בידו בנושא זה נועדה בדיוק למקרים בהם נוסעים מגיעים באיצטלה שקרית בעודם מגיעים למעשה לקידום ולעידוד פעילות נגד ישראל: "אישור כניסת פעילים כמו פירי הוא למעשה חיזוק הפעילות הפסולה שהיא וחבריה מקדמים ואין לי כל כוונה לתת לזה יד. אשתמש בכל סמכות שבידי כדי למנוע פגיעה בישראל".

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן אמר: "אנו נמשיך לפעול על מנת לסכל את כניסתם של פעילי BDS לארץ, כל מטרתם היא לפגוע במדינת ישראל דרך איסוף מידע והצגתו באופן מעוות ושקרי בכדי לפגוע בישראל בעולם. מקומם של פעילי החרם מחוץ לגבולות המדינה ונמשיך לפעול בכל דרך כדי למנוע מהם כניסה לארצנו".

השארת תגובה