"נפנה ליועמ"ש שיחקור את נתניהו על הסתה נגד ערבים"

יו"ר הרשימה הערבית המשותפת ח"כ איימן עודה הודיע כי הם יפנו ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור את נתניהו בגין הסתה בעקבות דבריו כי יש טרור הצתות. לטענתו ברור ש"אין טרור". צפו

הרשימה הערבית המשותפת, הודיעה כי תפנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה לחקור את ראש הממשלה נתניהו בגין הסתה לדבריהם בכך שאמר כי יש טרור הצתות.

בפתח ישיבת הסיעה אמר יו"ר הרשימה ח"כ איימן עודה: "הציבור הערבי ממשיך להתמודד עם המשך ההסתה וההצתה של ההסתה, מראש הממשלה והשרים בזמן השריפות. כולם מבינים כי ההר לא הוליד אפילו עכבר, אין נחקר ואין טרור. אם ימצאו אחד שהצית, העמדה של כולנו היא להעמיד לדין מי שפגע בטבע שלנו".

הוא הוסיף כי המשטרה עצרה ערבים "על ימין ועל שמאל", וציין למעצרו של העיתונאי שכתב פוסט סאטירי נגד ההצתות, אך מנגד לטענתו לא נעצרו יהודים שכתבו להרוג ערבים.

עודה אמר כי הם יפנו ליועמ"ש נגד נתניהו וטען כי הוא מסית נגדם "מאז שאמר שאנחנו מניפים דגלי דאעש. אנחנו גם מתיחסים לחוק המוזאין שבא לסמן, לרדוף את המגזר הערבי זו גזירה שהעם לא יכולה לקיים. יש תקנת רעש ואין סיבה לעוד חוק".

יצויין, כי המשטרה הודיעה שחקירת ההצתות נמשכת בעשרות מקרים וכי ישנם חשודים. כמו כן חלק ממוקדי השריפות כבר הוכרזו כהצתות על רקע לאומני ובמקרים מסויימים אף תועדו המציתים.

השארת תגובה