בגלל קשריו עם ישראל: חקירה נגד פוליטיקאי הולנדי

התקשורת בהולנד מדווחת כי שרות הביטחון הכללי של הולנד ניהל חקירה נגד חירט וילדרס, פוליטיקאי הולנדי ומנהיג מפלגת החירות במדינה. הסיבה: "קשריו בישראל ההשפעה שיכולה להיות לכך בכל הקשור לנאמנותו"

חירט וילדרס
חירט וילדרס

התקשורת המקומית בהולנד מדווחת בסוף השבוע האחרון כי שרות הביון והביטחון הכללי של הולנד (AVID) ניהל חקירה סמויה נגד מנהיג מפלגת החירות הימנית קיצונית, חירט וילדרס. הסיבה לחקירה: "קשריו בישראל וההשפעה שיכולה להיות לכך בכל הקשור לנאמנותו".

הפרשה נחשפה, כאמור, בסוף השבוע האחרון על ידי העיתון ההולנדי De Volkskrant. לפי הדיווח סוכנים של ה-AVID, הגוף האחראי על שמירת הביטחון הלאומי הפנימי, ניהלו את החקירה בשנים 2009-2010, אז מפלגתו של וילדרס הייתה מחוץ לקואליציית  הימין-מרכז, אך תמכה בה מבחוץ ואפשרה לה להחזיק בשלטון.

בעיתון דווח, כי חקירה נגד פוליטיקאי פעיל היא עניין חריג במדינה והיא ננקטת רק במקרים של חשש סביר. החשש הסביר במקרה זה, היה, כך לפי הפרסום,  "קשרים הדוקים עם אישים בעלי השפעה בישראל. הוא ביקר בארץ בסוף 2008 וקיים פגישה אצל האלוף במיל' עמוס גלעד, במשרדו במטה הראשי של הצבא בתל אביב. באותם ימים גם הגיע לפגישות באופן קבוע עם שגריר ישראל בהולנד".

הפרסום מגיע בעקבות תחקיר שנערך על האבטחה הצמודה לה זוכה וילדרס בשנים האחרונות. לצורך כך ראיינו כתבי העיתון 37 עובדי מדינה, סוכנים חשאיים ומאבטחים לשעבר.

שירות הביטחון ההולנדי וחירט וילדרס סירבו להגיב לתחקיר.

יש לציין כי מפלגתו של וילדרס מובילה בסקרים לקראת הבחירות שיערכו במדינה בעוד כארבעה חודשים.

השארת תגובה